Ziņas

 • Lietuvas premjers Gruzijā spriedīs par divpusējo ekonomisko attiecību stiprināšanu

  Viļņa, 26.janv., LETA--BNS. Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis svētdien dosies triju dienu vizītē uz Gruziju, kuras laikā centīsies stiprināt abu valstu ekonomiskās attiecības.

  Vizītes laikā viņš gatavojas runāt arī par Gruzijas teritoriālajām problēmām, kas gandrīz desmit gadus pēc kara ar Krieviju joprojām ir aktuālas. Kā ziņu aģentūrai BNS sacījis premjera ārlietu padomnieks Deivids Matuļonis, Skvernelis iecerējis apliecināt solidaritāti ar Gruziju tās teritoriālās nedalāmības jautājumā, kā arī atbalstu tālākai Gruzijas integrācijai Eiropas struktūrās un NATO.

  Lietuvas valdības vadītājam paredzētas tikšanās ar Gruzijas līderiem, kā arī arī ar šīs valsts ārlietu un ekonomikas ministriem.

  "Ņemot vērā, ka mūsu politiskās attiecības ir ideālas, tam būtu jāatspoguļojas arī ekonomikā. (..) Nav labi, ka mūsu savstarpējā tirdzniecība stagnē un arī investīciju ir maz," norādījis Matuļonis.

  Saskaņā ar jaunākajiem datiem Lietuvas tiešās investīcijas Gruzijā sasniedz aptuveni 1,45 miljonus eiro, savukārt Gruzijas uzņēmēji Lietuvā investējuši vairāk nekā 5,5 miljonus eiro.

  Pērn Lietuvas un Gruzijas divpusējās tirdzniecības apgrozījums sasniedza gandrīz 55 miljonus eiro. Gruzija ir viena no mazākajām Lietuvas tirdzniecības partnerēm Eiropā.

  Pēc Matuļoņa teiktā, premjerministrs Gruziju iepazīstinās arī ar Lietuvas piedāvājumiem reformēt noteiktas šīs valsts sabiedrības dzīves jomas.

  Lietuva ir viena no aktīvākajām Gruzijas atbalstītājām NATO un Eiropas Savienībā.

  Gruzijas izredzes tikt uzņemtai NATO un Eiropas Savienībā pagaidām ir visai miglainas, īpaši pēc 2008.gada kara ar Krieviju, kura atzinusi separātisko Abhāzijas un Dienvidosetijas republiku neatkarību un savās militārajās bāzēs tur izvietojusi tūkstošiem karavīru.

  Skvernelis vizītes laikā gatavojas apmeklēt demarkācijas līniju, kas Gruzijas pamatteritoriju nošķir no Abhāzijas.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.