Ziņas

 • Eirobarometrs: Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ES nepietiekami ņem vērā Latvijas intereses

  Rīga, 4.janv., LETA. Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Savienība (ES) nepietiekami ņem vērā Latvijas intereses, liecina novembrī veiktas Eirobarometra aptaujas dati.

  65% Latvijas respondentu nepiekrīt apgalvojumam, ka Latvijas intereses ES tiek pilnībā ņemtas vērā, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā pērn pavasarī, bet 31% uzskata pretēji. Gan Lietuvas, gan Igaunijas iedzīvotāji ir pozitīvāk noskaņoti, attiecīgi 54% un 43% piekrītot, ka viņu pārstāvētās valsts intereses ES tiek ņemtas vērā.

  Visskeptiskākie ir Grieķijas iedzīvotāji - 79% uzskata, ka viņu valsts intereses ES neņem vērā. Tikmēr vispozitīvāk noskaņotie šajā jautājumā ir turīgās Luksemburgas iedzīvotāji - 68% domā, ka viņu valsts intereses ES tiek ņemtas vērā.

  Tāpat aptaujā secināts, ka 59% Latvijas respondentu nepiekrīt apgalvojumam, ka Latvija veiksmīgāk spētu stāties pretī nākotnei ārpus ES. Šādam apgalvojumam piekrīt 27% aptaujāto. Lietuvā tam piekrīt 24%, bet Igaunijā - vien 18% aptaujāto. Vispārliecinātākie ES par to, ka viņu valsts veiksmīgāk spētu stāties pretī nākotnei ārpus ES, ir Lielbritānijas iedzīvotāji. Šajā valstī tā uzskata 49% aptaujāto.

  Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju jeb 55% uzskata, ka lielāks skaits lēmumu būtu jāpieņem ES līmenī, savukārt 33% domā pretēji. Lietuvā 59% aptaujāto ir pārliecināti, ka lielāks skaits lēmumu jāpieņem ES līmenī, bet Igaunijā tā domā 42%.

  Aptaujas dati liecina, ka 58% Latvijas respondentu ir optimistiski par ES nākotni, bet pesimistiski noskaņoti ir 39%. Gan Lietuvā, gan Igaunijā iedzīvotāji bijuši pozitīvāk noskaņoti, attiecīgi 68% un 60% norādījuši, ka jūtas optimistiski par ES nākotni. Vispozitīvāk par ES nākotni izteikušies Īrijas iedzīvotāji (80%), bet pesimistiskākie ES ir Grieķijas iedzīvotāji (60%).

  88.Eirobarometra aptauja norisinājās no 5.novembra līdz 19.novembrim kopumā 34 valstīs, kuru vidū ietilpst visas 28 ES dalībvalstis, kā arī Maķedonija, Turcija, Melnkalne, Serbija, Albānija un starptautiski neatzītā Ziemeļkipras Turku Republika.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.