Ziņas

 • "Patvērums "Droša māja"" arī turpmāk starptautiskām aizsardzības personām sniegs zināšanas par Latviju

  Rīga, 3.janv., LETA. Kultūras ministrija (KM) atklātā konkursā par konkurētspējīgāko pieteikumu atbalsta pasākumu sniegšanai starptautiskām aizsardzības personām atkārtoti atzinusi biedrības "Patvērums "Droša māja"" iesniegto piedāvājumu, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

  Pagājušā gada 31.decembrī noslēdzās KM atklātā konkursa "Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām" pirmais posms. Līdz ar to, tika izsludināts otrā posma iepirkums, kurā, tāpat kā pirmajā posmā, uzvarēja biedrība "Patvērums "Droša māja"".

  Kokale skaidroja, ka atbalsta pasākumu mērķis ir nodrošināt mērķa grupai integrācijas kursa un latviešu valodas pamat frāžu apguvi. Integrācijas kursā starptautiskās aizsardzības personas tiks iepazīstinātas ar Latvijas sociālekonomisko un kultūrvidi, lai veiksmīgāk adaptētos jaunajiem apstākļiem un iekļautos sabiedrībā.

  Paredzēts, ka biedrības organizēto integrācijas kursu apmeklēs vismaz 500 personas un latviešu valodas pamatzināšanas apgūs ne mazāk kā 250 personas.

  Šo uzdevumu nodrošināšanai biedrība nākamo divarpus gadu periodā saņems 240 000 eiro, ko veido Iekšlietu ministrijas Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (PMIF) 2014. - 2020.gadu perioda finansējums 75% apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums 25% apmērā.

  Konkursa otrajā kārtā tika saņemti divi pieteikumi.

  Kā ziņots, biedrības "Patvērums "Drošā māja"" projektā "Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām" no 2016.gada 1.jūlijam līdz 2017.gada 30.jūlijam zināšanas par Latviju ieguvušas 355 starptautiskās aizsardzības personas, aģentūru LETA informēja biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Saliņa.

  Kopumā sociālekonomiskās iekļaušanas mācību programmā par Latviju apmācītas 15 grupas, kurās bija pārstāvji no 20 valstīm. Apmācīto skaitā bija 239 sīrieši, 27 eritrejieši, 21 afgānis, 12 irākieši, deviņi tadžiki, un pieci bangladesieši un armēņi.

  Tāpat projektā līdz šim iesaistījušies četri indieši, libānieši, krievi, turki un kirgizstānieši, trīs azerbaidžāņi, baltkrievi, gruzīni, šrilankieši un kubieši, kā arī viens amerikānis, kamerūnietis un nepālietis.

  Lai iegūtu plašāku priekšstatu par Latvijas un Rīgas vēsturi, 163 projektā iesaistītie apmeklēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rīgas Motormuzeju, Mencendorfa namu un Laimas Šokolādes muzeju.

  Tāpat ziņots, ka "Patvērums "Droša māja"" KM konkursa rezultātā nākamo divarpus gadu laikā turpinās nodrošināt arī Pakalpojumu koordinācijas un informācijas centra imigrantu atbalstam darbību.

  Biedrība nākamo divarpus gadu periodā līgumā noteikto uzdevumu izpildei saņems 751 520 eiro, ko veido PMIF 2014.-2020.gadu perioda finansējums 75% apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums 25% apmērā.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.