Ziņas

 • 23 pilsētas piedāvā uzņemt Lielbritānijā bāzētās ES struktūras

  Brisele, 1.aug., LETA--DPA. 23 Eiropas Savienības (ES) pilsētas paudušas gatavību uzņemt divas bloka struktūras, kas šobrīd atrodas Lielbritānijā, bet kurām Apvienotā Karaliste "Breksita" dēļ ir jāpamet, otrdien pavēstīja Eiropas Komisija (EK).

  ES kopumā ir saņēmusi dalībvalstu 27 priekšlikumus attiecībā uz 23 pilsētām, kas ir gatavas izmitināt Eiropas Zāļu aģentūru (EMA) un Eiropas Banku iestādi (EBA).

  Bonna, Dublina, Helsinki un Zagreba ir 19 pilsētu vidū, kas ir gatavas izmitināt EMA.

  Astoņu pilsētu vidū, kas ir gatavas uzņemt EBA, ir Brisele, Frankfurte, Luksemburga un Varšava.

  ES struktūru uzņemšana dalībvalstīm sola ekonomiskos un politiskos labumus.

  EMA ir 890 darbinieku, un ik gadu to apmeklē 36 000 viesu. Lielākais viesnīcas numuriņus skaits, kas tai nepieciešams katru dienu, ir 350.

  EBA ir 200 darbinieku, un tās viesi viesnīcās ik gadu rezervē numuriņus 9000 dienu.

  EK, vadoties pēc zināmiem kritērijiem, pieteikumus izvērtēs divu mēnešu laikā.

  Kritēriju vidū ir jautājums par to, vai kandidātpilsētā ES struktūra spēs darboties, sākot ar 2019.gada martu, kad Lielbritānija pametīs ES, vai uz kandidātpilsētu ir pietiekami daudz starptautisko avioreisu, lai nodrošināti tai vieglu piekļuvi, vai pilsētā ir pienācīgas iespējas darbinieku bērnu izglītībai un laulāto draugu darbam.

  Iepazinušās ar EK vērtējumu, dalībvalstis par kandidātēm balsos vairākās kārtās. Galīgais lēmums tiks pieņemts novembrī ministru sanāksmē.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.