Uz sākumu

ZIŅAS

Rīgā turpināsies samits par daudzvalodu digitālo vienoto tirgu

Rīga, 28.janv., LETA. Šodien Rīgā turpināsies samits par daudzvalodu digitālo vienoto tirgu un šodien tajā paredzēta augstākā līmeņa plenārsēde, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatoru pārstāvji.

Samits par daudzvalodu digitālo vienoto tirgu notiek Rīgā no 27. līdz 29.aprīlim. Rīgas samita mērķis ir formulēt vienotu redzējumu un atklāt daudzvalodu digitālā vienotā tirgus stratēģisko darba plānu. Rīgas samits ir viens no pasākumiem, kas tiek rīkots Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē.

Trīs dienu ilgajā Rīgas samitā vairāk nekā 350 dalībnieku no visas Eiropas izstrādās apvienotu stratēģiju, noteiks mērķus un rosinās konkrētas darbības, lai tiktu izveidots izšķiroši svarīgais redzējums par digitālo vienoto tirgu, kurā nepastāv valodu robežas, tādējādi sekmējot Eiropas pilnvērtīgu iekļaušanos globālajā apritē.

Bez augstākā līmeņa plenārsēdes, kas notiks šodien, samitā notiek arī vairāki citi pasākumi: "Meta-forum 2015" - konference par inovatīvām valodu tehnoloģijām daudzvalodu informācijas sabiedrībā, konference "Ceļā uz savienotu daudzvalodu Eiropu" un "MultilingualWeb" seminārs, kurā paredzēts aktualizēt ieteicamo praksi darbā ar valodas aspektiem internetā.

Starp runātājiem samitā ir pārstāvji no Eiropas Parlamenta, Eiropas Komisijas, Vācijas Mākslīgā intelekta pētniecības centra (DFKI), "Tildes", organizācijas "World Wide Web Consortium", "Microsoft", SAP, "ESTeam", "The Economist", "Europeana", "The Guardian", "EurActiv", SDL, "Translators Without Borders" un "Deutsche Welle", kā arī pētnieki no dažādiem Eiropas pētniecības un attīstības centriem un valstu valodu komisijām.

Rīgas samitā paredzēta Eiropas valodu tehnoloģiju pētniecības un nozares kopienas izstrādātā stratēģiskā dokumenta "Daudzvalodu digitālā vienotā tirgus stratēģiskais darba plāns" atklāšana. Stratēģiskajā darba plānā ir izklāstīts, kā izveidojams daudzvalodu digitālais vienotais tirgus, un aprakstīti konkrētie valodu tehnoloģiju risinājumi, kuri var palīdzēt pārvarēt valodu barjeras Eiropā, līdz ar to par realitāti padarot patiesi integrētu digitālo vienoto tirgu.

© Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.