Ziņas

 • Premjers: ES prezidentūra pozitīvi mainījusi Igauniju

  Tallina, 5.dec., LETA--BNS. Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass rakstā, kas otrdien publicēts avīzē "Postimees", novērtējis Igaunijas prezidentūru Eiropas Savienībā (ES) kā veiksmīgu un norādījis, ka prezidentūra ir pozitīvi mainījusi Igauniju.

  "Igaunija pēc šiem sešiem mēnešiem noteikti ir citādāka valsts. Mēs esam gudrāki, pieredzes bagātāki un daudz pašapzinīgāki. Mēs esam mācījušies un veltījuši pūles, un mēs esam to paveikuši. Un, iespējams, vissvarīgākais, mēs esam labāk saprasti visā Eiropā un mums ir vairāk draugu nekā iepriekš," norādīja Ratass.

  "Šodien ar vislielāko pārliecību varu sacīt, ka nodosim tālāk atbildību par prezidentūru ar mierīgām sirdīm, un apzinoties, ka esam darījuši visu, ko spējam," viņš piebilda.

  "Es saku paldies visiem 130 cilvēkiem, kuri vadīja mūsu prezidentūru: 101 parlamenta deputātam, parlamenta valdei, ES lietu komitejai, 14 ministriem, ministrijām, valdības birojam, Igaunijas diplomātiskajiem pārstāvjiem ārvalstīs, visiem citiem cilvēkiem, kuri pārstāvējuši mūsu valsti," uzsvēra Ratass. Viņš arī izteica pateicību Igaunijas tautai, kā arī bijušajai Igaunijas valdībai un parlamenta sasaukumam, kas palīdzēja sagatavoties ES prezidentūrai.

  Igaunija ir ES prezidējošā valsts kopš 1.jūlija un būs līdz 31.decembrim, taču lielāko daļu prezidentūras pienākumu tā jau paveikusi.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.