Ziņas

 • Francija balsos pret tirdzniecības sarunu uzsākšanu ar ASV

  Parīze, 11.apr., LETA--AFP. Lai gan Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis "principā piekritušas" uzsākt tirdzniecības sarunas ar ASV, Francija balsos pret to uzsākšanu, ceturtdien paziņojusi Elizejas pils.

  "Francija, iespējams, būs vienīgā valsts, kas balsos pret," teikts Elizejas pils paziņojumā, piebilstot, ka prezidents Emanuels Makrons pieprasa, lai Vašingtona vispirms atgriežas Parīzes līgumā par klimata izmaiņu ierobežošanu.

  Iepriekš avoti Briselē vēstīja, ka ES dalībvalstis esot vienojušās par tirdzniecības sarunu uzsākšanu ar ASV.

  Dalībvalstu vēstnieki "principā piekrituši" sarunu uzsākšanai, pastāstījis viens no anonīmajiem avotiem, piebilstot, ka vairums dalībvalstu šo lēmumu oficiāli apstiprinās pirmdien.

  Uzsākt sarunas par ierobežotu tirdzniecības līgumu jūlijā vienojās Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans-Klods Junkers un ASV prezidents Donalds Tramps.

  Tagad Vašingtona vaino ES sarunu uzsākšanas novilcināšanā, un draud piemērot muitas nodevas Eiropā ražotajiem automobiļiem.

  Tajā pašā laikā dažas dalībvalstis, īpaši Francija un Beļģija, bažījas, ka tirdzniecības sarunu uzsākšana ar ASV var nelabvēlīgi ietekmēt iekšpolitisko situāciju pirms maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.

  Turklāt ES vēlas no sarunām izslēgt lauksaimniecības ražojumus, kamēr Vašingtona uzstāj uz pretējo.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.