Ziņas

 • Mobilais zināšanu ekspresis uzsāk ceļu pie Latvijas skolēniem

  Rīga, 21.marts, LETA. Lai par Eiropas Savienību (ES) rosinātu interesi arī pašos mazākajos, šodien jau trešo gadu pēc kārtas tūrē dodas īpaši sākumskolas skolēniem veidots ES zināšanu autobuss, aģentūru LETA informēja Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

  "Šogad Mobilais zināšanu ekspresis dosies jubilejas tūrē - martā atzīmējam 60 gadus kopš Romas līguma parakstīšanas jeb ES stūrakmens likšanas un svinam arī daudziem labi zināmās izglītības programmas Erasmus 30. gadadienu. Skolēniem šie skaitļi neviļus var radīt iespaidu, ka ES ir kaut kas mūžīgs, nesatricināms un pašsaprotams. Tā nav, un arī nākotnes panākumi ir atkarīgi no šodienas darba, no mūsu attieksmes, zināšanām un vēlmes veidot Latviju un Eiropu labāku," stāsta Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

  Mobilajā zināšanu ekspresī dažādās Latvijas vietās jau viesojušies vairāk nekā 5000 skolēni. Šogad Mobilais zināšanu ekspresis viesosies 30 Latvijas novados - Carnikavā, Saulkrastos, Ķekavā, Baldonē, Inčukalnā, Krimuldā, Brocēnos, Saldū, Ventspilī, Mārupē, Olainē, Jelgavā, Dobelē, Vecumniekos, Ķegumā, Ropažos, Mālpilī, Skrīveros, Aizkrauklē, Aknīstē, Neretā, Engurē, Rojā, Apē, Alūksnē, Viļakā, Balvos, Rīgā un Jelgavā.

  Kamēr Mobilajā zināšanu ekspresī Eiropu izzina sākumskolas skolēni, ar pamatskolas un vidusskolas skolēniem tiekas ES vēstneši. Eiropas Kustība Latvijā prezidents Andris Gobiņš runās, televīzijas seja Lelde Lietaviete un mākslinieks Kaspars Blūms Blūmanis. Vēstnieku tikšanās moto ir "Esi savas dzīves režisors!", mudinot skolēnus izzināt, piedalīties un ietekmēt apkārt notiekošo, palīdzot veidot Latviju, Eiropu un pasauli.

  Tāpat šī gada pavasarī skolās notiks jau par tradīciju kļuvusī akcija "Atpakaļ uz skolu"; bet 9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu, ikviens Latvijas iedzīvotājs jau piekto gadu ir aicināts kārtot Eiropas eksāmenu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.