Ziņas

 • Kučinskis tiksies ar ES "Brexit" sarunu vadītāju Barnjē

  Rīga, 11.janv., LETA. Šodien vizītē Latvijā ieradīsies Eiropas Savienības (ES) delegācijas vadītājs sarunām ar Lielbritāniju par tās izstāšanos no bloka Mišels Barnjē, kurš tiksies ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), aģentūru LETA informēja Ministru kabinetā.

  Kučinskis un Barnjē tiksies plkst.13.40 Ministru kabinetā.

  LETA jau rakstīja, ka pirms sarunu sākšanas ar Lielbritāniju par tās izstāšanos no bloka Barnjē plāno apmeklēt visas ES valstis.

  Decembra beigās Barnjē apmeklēja Lietuvu, kur tikās ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, premjerministru Sauļu Skverneli, ārlietu ministru Linu Linkeviču un finanšu ministru Viļu Šapoku.

  LETA jau vēstīja, ka tās rīcībā esošā informācija liecina, ka Latvija pilnīgu skaidrību par "Brexit" procesu vēlas vēlākais līdz nākamajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas norisinātos 2019.gadā.

  Aģentūras LETA rīcībā esošajā Latvijas pozīcijā par valsts interesēm iespējamajās ES un Lielbritānijas sarunās par izstāšanos no ES, teikts, ka valsts vēlas, lai iespējamās sarunas notiktu regulārā Eiropadomes un Padomes pārraudzībā.

  Latvija arī neizslēdz, ka izstāšanās sarunas no ES puses varētu vadīt Eiropas Komisija, balstoties uz Eiropadomes vadlīnijām un Padomes mandātu.

  Tomēr skaidrībai par tālāko procesu - sarunu uzsākšanu/pabeigšanu - jābūt vēlākais līdz jauna institucionālā cikla sākumam, tas ir, EP vēlēšanām 2019.gadā.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.