Ziņas

 • Pudždemons prasa ES uzklausīt katalāņu separātistus

  Brisele, 22.dec., LETA--AFP. Bijušais Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons piektdien pieprasīja Eiropas Savienībai (ES) uzklausīt viņa pozīciju pēc Katalonijā ceturtdien notikušajām vēlēšanām, kurās separātistiem izdevās saglabāt nelielu vairākumu.

  "Es tikai prasu, lai Eiropas Komisija vai citas Eiropas institūcijas uzklausa, uzklausa katalāņus, ne tikai Spānijas valsti," Pudždemons paziņoja reportieriem Briselē, kur viņš ieradās pēc Katalonijas neatkarības referenduma. Spānijā viņam izvirzītas apsūdzības dumpī, kūdīšanā un līdzekļu izšķērdēšanā.

  Eiropas Komisija līdz šim atbalstījusi Spānijas premjerministra Marjano Rahoja pozīciju Katalonijas jautājumā.

  "Tai ir tiesības uzturēt Spānijas pozīciju, bet es domāju, ka ir nepieciešams uzklausīt visas šajā konfliktā iesaistītās puses. Es domāju, ka katalāņiem ir tiesības, lai Eiropas Komisija tos uzklausa," piebilda Pudždemons.

  Pudždemons jau paudis gatavību ārpus Spānijas tikties ar Rahoju.

  Jau vēstīts, ka Katalonijā ceturtdien notikušajās reģionālā parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās katalāņu separātisti ieguvuši absolūto vairākumu, tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo parlamenta sasaukumu zaudējuši divus mandātus, izcīnot tikai 70 no 135 deputātu vietām.

  Katalonijas reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.