Ziņas

 • Austrijas kanclers sola atcelt ES pilsoņu vienlīdzību darbinieku pieņemšanā

  Vīne, 12.janv., LETA--DW. Vācijas kanclers Kristians Kerns nolēmis panākt, lai Eiropas Savienība (ES) atļautu Austrijas uzņēmējiem, pieņemot darbiniekus, dot priekšroku vietējiem pretendentiem salīdzinājumā ar citu ES valstu pilsoņiem.

  "Tas nozīmē - tikai tad, ja valstī nav piemērotu bez darba esošu cilvēku no pašu valsts, tikai tad bez ierobežojumiem var pieņemt tos, kas nesen ieradušies," teikts Kerna desmit gadu plānā plānā valsts ekonomikas attīstībai, ar kuru viņš iepazīstināja trešdien.

  Savu plānu Kerns izklāstīja Augšaustrijas pilsētā Velsā, kur savulaik pie varas bija Kerna vadītā Sociāldemokrātu partija, bet kuras mērs tagad ir no galēji labējās Brīvības partijas.

  Savā runā Austrijas kanclers arī apsūdzēja Austrumeiropas valstis, ka tās "uz Austriju eksportē bezdarbu".

  Analītiķi norāda, ka Kerna nolūks ir samazināt iespēju, ka sociāldemokrātu vēlētāji nākamgad paredzētajās parlamenta vēlēšanās varētu balsot par Brīvības partiju. Abas partijas pašlaik ir Austrijas valdošajā koalīcijā.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.