Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Kilograms kultūras" galveno balvu izcīna filma "Dvēseļu putenis"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  "Kilograms kultūras" galveno balvu izcīna filma "Dvēseļu putenis"

  Rīga, 16.febr., LETA. Sabiedrisko mediju balvu "Kilograms kultūras" kategorijā "Gada notikums" saņēmusi režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā spēlfilma "Dvēseļu putenis", informē pasākuma rīkotāji. 

  Līdzās šai kinolentei uz balvu šajā kategorijā pretendēja arī ceturtais Valmieras vasaras teātra festivāls, kas no 2.augusta līdz 4. augustam norisinājās Valmieras pilsētvidē.

  Tikmēr par "Gada pārsteigumu" atzīta Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" radītā izlaušanās istaba "Ziedoņa klase".

  "Vizuālās mākslas" kategorijā laurus plūca Ernesta Vītiņa izstāde "Stikla labirintā".

  Savukārt kategorijā "Mūzika" uzvarēja režisores Lauras Grozas-Ķiberes Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" iestudējums.

  Kategorijā "Kultūrvieta" balvu ieguva par "Hanzas perons", kas balvas rīkotāju ieskatā pārsteidzis ar daudzveidīgu kultūras notikumu programmu.

  Kategorijā "Literatūra" balvu saņēma rakstnieks un filozofs Ilmārs Šlāpins par dzejas krājumu "Es nemāku, komatus".

  Savukārt kategorijā "Mantojums" apbalvota kuratoru Kristīnes Želves un Ievas Kalnačas starpdisciplinārā izstāde "Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts".

  Kategorijā "Kino" uzvaras laurus plūca režisoru Armanda Zvirbuļa un Normunda Puča Latvijas simtgades daudzsēriju filma "Sarkanais mežs".

  Kategorijai "Teātris" balvu saņēma Alvja Hermaņa režisētā "Vēstures izpētes komisija".

  Lai noskaidrotu balvas finālistus, Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un portāla "Lsm.lv" žūrija trim sabiedrības balsojumiem - pavasarī, rudenī un ziemā - izvirzīja savā redzējumā oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus, savukārt kultūrvietas kategorijā savus favorītus izvirzīja un par tiem arī balsoja paši skatītāji un klausītāji. Finālistus un uzvarētājus noteica skatītāju balsojums.

  • Publicēta: 16.02.2020 11:36
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti