Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Februārī pirmizrādi piedzīvos režisora Andreja Žagara iestudētās operas "Pīķa dāma" atjaunojums
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Februārī pirmizrādi piedzīvos režisora Andreja Žagara iestudētās operas "Pīķa dāma" atjaunojums

  Rīga, 5.nov., LETA. Nākamā gada 20.februārī pirmizrādi piedzīvos mūžībā aizgājušā kādreizējā Latvijas Nacionālās operas direktora, režisora Andreja Žagara iestudētās operas "Pīķa dāma" atjaunojums, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

  Žagara režijā Pētera Čaikovska operas "Pīķa dāma" iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2005.gadā un guva starptautiskus panākumus.

  Kopā ar Andreju Žagaru iestudējuma radošajā komandā strādāja scenogrāfs Aleksandrs Orlovs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elita Bukovska un gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis.

  Atjaunojuma muzikālais vadītājs būs Mārtiņš Ozoliņš, atjaunojuma režisors būs Juris Žagars, bet režisora asistente - Dace Volfarte.

  Kā pastāstīja Treile, Hermaņa lomā iejutīsies krievu tenors Sergejs Poļakovs, kurš šobrīd strauji gūst atzinību izcilos opernamos visā pasaulē. Hermaņa lomu dziedātājs ar panākumiem interpretējis Koventgārdena operā Londonā un Vācu operā pie Reinas.

  Savukārt Lizas lomā būs šīgada konkursa "Operalia uzvarētāja", ukraiņu soprāns Anna Bondarenko, Tomski interpretēs izcilais baltkrievu baritons Vladislavs Suļimskis, Polinas lomā būs latviešu mecosoprāns, Frankfurtes operas soliste Zanda Švēde.

  Žagara veidotais "Pīķa dāmas" iestudējums ar panākumiem izrādīts viesizrādēs Luksemburgā 2009.gada janvārī un festivāla "Pārsteidzošā Latvija" ietvaros Bordo teātrī 2005.gadā.

  Mūzikas kritiķe Šērlija Āptorpa laikrakstā "The Financial Times" rakstīja: ""Pīķa dāma" ir triumfs. Šoreiz Žagara režija ir pārliecinoša un aizraujoša, viņa koncepcija groda un pamatīga, viņa skatuves mākslinieku komanda spēcīga un jauno solistu izpildījums saviļņojošs."

  Krievu dzejnieka Aleksandra Puškina stāsts "Pīķa dāma" (1836) uzreiz pēc publicēšanas guva milzīgus panākumus, jo publiku intriģēja saturs un precīzi tvertais laika gars. Hermaņa, Lizas un vecās grāfienes trīsstūris Pētera Čaikovska pēdējā operā aizrauj ar darbības straujumu un ģeniālu mūziku, sacīja Treile.

  Biļetes uz operas "Pīķa dāma" atjaunojuma pirmizrādi un citām februāra un marta izrādēm no 6.novembra varēs iegādāties LNOB un "Biļešu paradīzē".

  • Publicēta: 05.11.2019 13:17
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti