Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ar pieciem koncertiem turpinās mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" otrā nedēļa
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Ar pieciem koncertiem turpinās mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" otrā nedēļa

  Rīga, 13.aug., LETA. No 16.augusta līdz 18.augustam ar pieciem koncertiem Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē turpināsies mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" otrā nedēļas nogale, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Inga Vasiļjeva.

  Festivāla koncertos muzicēs pasaulslavenais čellists Miša Maiskis, tenors Jozefs Kalleja, ģitārists Miloš, baritons Benjamins Apls un Krievijas Nacionālais orķestris diriģenta Mihaila Pļetņova vadībā, pavēstīja festivāla pārstāve.

  16.augustā un 18.augustā ar diviem koncertiem Dzintaru koncertzālē uzstāsies čellists, bijušais rīdzinieks Miša Maiskis. 16.augustā plkst.19 viņš sniegs kamermūzikas koncertu ar savu meitu, pianisti Liliju Maiski, bet 18.augustā plkst.19 ar Krievijas Nacionālo orķestri un diriģentu Mihaili Pļetņovu atskaņos Sensānsa koncertu čellam ar orķestri.

  17.augustā plkst. 14 ar solokoncertu Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē uzstāsies Melnkalnē dzimušais ģitārists ar skatuves vārdu Miloš. Koncertā izskanēs ne tikai baroka metra Johana Sebastiāna Baha mūzika, bet arī 20.gadsimta klasiķu spilgtākie darbi.

  17.augustā plkst.19 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē muzicēs tenors Jozefs Kalleja. 2012.gadā žurnāls "Gramophone" viņu atzina par Gada mākslinieku, 2016.gadā viņš saņēma žurnāla "Opera News" Gada balvu, bet viņa ieskaņojumi ir nominēti "Grammy" balvai.

  18.augustā plkst.14 koncertā Dzintaru koncerzāles Mazajā zālē ar kamermūzikas programmu "Mājas" muzicēs baritons Benjamins Apls un pianists Saimons Lepers. Koncertā skanēs Maksa Rēgera, Franča Šūberta, Johannesa Brāmsa, Franča Šrēkera, Riharda Štrausa, Ādolfa Štrausa, Fransisa Pulenka, Bendžamina Britena, Henrija Roulija Bišopa, Pītera Vorloka, Džona Airlanda un Edvarda Grīga vokālā kamermūzika.

  Festivāla otrā nedēļa noslēgsies 18.augustā plkst.19 ar Krievijas Nacionālā orķestra un diriģenta Mihaila Pļetņova koncertu, kurā skanēs Žorzā Bizē svīta no mūzikas lugai "Arliete", Sergeja Prokofjeva baletsvītas "Romeo un Džuljeta" un Kamila Sensānsa koncerts čellam ar orķestri.

  Kā stāsta Vasiļjeva, festivāls "Rīga Jūrmala" kopā pulcē vadošos pasaules simfoniskos orķestrus un diriģentus, sniedzot iespēju klausīties simfoniskās, kamermūzikas un solokoncertus, kā arī iepazīt akadēmiskās mūzikas izpildītājmākslas zvaigznes un jaunos talantus.

  Festivāla sezona aptver četras nedēļas nogales, sākot no 19.jūlija līdz 1.septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā Operā un Dzintaru koncertzālē, aģentūru LETA informēja Vasiļjeva.

  • Publicēta: 13.08.2019 14:46
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti