Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lībijas konkurējošās valdības paraksta vienošanos par pamieru
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Lībijas konkurējošās valdības paraksta vienošanos par pamieru

  Maskava, 13.janv., LETA--DPA. Abas Lībijas konkurējošās valdības pirmdien Maskavā parakstījušas vienošanos par pamieru, atsaucoties uz Krievijas ārlietu ministru, vēsta ziņu aģentūra TASS.

  Vienošanos parakstījuši ANO atzītās Tripoles Nacionālās vienotības valdības premjerministrs Fajezs al Sarradžs un Tubrukā bāzētās konkurējošās valdības pārstāvis, paziņojis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

  Taču ministrs norādījis, ka feldmaršals Halifa Haftars, kura spēki atbalsta valdību Tubrukā, vēl nav piekritis pamiera līgumam un apsvērs to līdz otrdienas rītam.

  Ar Turcijas un Krievijas starpniecību panāktais pamiers stājās spēkā svētdien, lai gan abas puses viena otru ir apsūdzējušas tā pārkāpšanā.

  Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pretendē divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi. 

  Tripoles valdību atzīst ANO un atbalsta Turcija un Katara, bet Tubrukas valdību atbalsta Ēģipte, Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE). Pastāv spēcīgas aizdomas, ka arī Krievija atbalsta Haftara spēkus, lai gan Maskava noliedz, ka tai būtu kāda loma Lībijas konfliktā.

  Situācija Lībijā saasinājās pagājušajā gadā, kad Haftara spēki aprīlī sāka uzbrukumu Tripoles ieņemšanai. Konfliktu sarežģījusi ārvalstu spēku iejaukšanās, tostarp AAE un Krievijas algotņi, kas atbalsta Haftaru.

  Turcija ir nosūtījusi uz Lībiju 35 karavīrus, un paziņojusi, ka tie nodarbojas ar apmācību un koordinēšanu, atbalstot Tripoles valdību. Ankara apgalvo, ka šie karavīri kaujās nepiedalīsies.

  • Publicēta: 13.01.2020 21:15
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Saistītās tēmas

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti