Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Nākamnedēļ prezentēs Latvijas mūzikas vēstures digitālo projektu "Izdziedam100.lv"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Nākamnedēļ prezentēs Latvijas mūzikas vēstures digitālo projektu "Izdziedam100.lv"

  Rīga, 10.nov., LETA. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 15.novembrī plkst.12 notiks Latvijas mūzikas vēsturei veltītas mobilās lietotnes un interneta vietnes "Izdziedam100.lv" prezentācijas pasākums, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Inese Ozoliņa.

  Par godu Latvijas simtgadei "Elektrum" sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju, Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālās kultūras centru, LNB, vairākiem muzikologiem, komponistiem, mūziķiem un vēsturniekiem izveidojuši projektu - interaktīvu mobilo lietotni un interneta vietni, kur tiks iekļautas Latvijas valsts aizritējušo simtgadi raksturojošās dziesmas.

  Digitālās platformas atklāšanas pasākumā piedalīsies AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs, kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), LNB vadītājs Andris Vilks, komponists Juris Vaivods u.c.

  Projekta tapšanā atbalstu pauduši tā vēstneši - mūziķi, aktieri un citas sabiedrībā atpazīstamas personas, piemēram, Latvijas Nacionālā teātra un Jaunā Rīgas teātra kolektīvs, Labdarības organizācija "Nāc līdzās!", kā arī maestro Raimonds Pauls, mūziķi Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Dons un Aminata.

  Paredzēts, ka ik mēnesi projekta mobilajā lietotnē un interneta vietnē publicēta 20 dziesmu izlase, ko veidojuši komponists Juris Vaivods, muzikoloģe Gunda Vaivoda, mūziķis Aigars Grāvers, Latvijas kara muzeja vēstures nodaļas vadītāja Barba Ekmane un Vēstures maģistrants arhivniecībā Kaspars Strods. Katra izlase tiks papildināta ar muzikālo pavadījumu un nošu rakstiem, kā arī nozīmīgiem dziesmu faktiem, tostarp stāstiem un fotogrāfijām.

  • Publicēta: 10.11.2017 11:18
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti