Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Māsām Tarvidām sudrabs un bronza Eiropas čempionātā taekvondo
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Māsām Tarvidām sudrabs un bronza Eiropas čempionātā taekvondo

  Sofija, 7.dec., LETA. Latvijas taekvondo cīkstone Inese Tarvida ceturtdien Bulgārijā izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļu, kamēr viņas jaunākā māsa Jolanta tika pie bronzas godalgas.

  Abām māsām startējot svara kategorijā līdz 57 kilogramiem, Inesei Tarvidai pirmā kārta bija brīva, savukārt otrajā kārtā viņa ar 14:4 uzvarēja krievieti Darju Miņinu, sasniedzot ceturtdaļfinālu. Tajā viņa sīvā cīņā vien papildlaikā pieveica pieredzējušo somieti Suvi Mikonenu, kura divas reizes ir piedalījusies olimpiskajās spēlēs.

  Pusfinālā Latvijas cīkstonei vajadzēja tikties ar krievieti Jekaterinu Kimu, taču viņa nebija gatava šai cīņai, tāpēc Tarvida sasniedza finālu, kur pretī nāca cita Krievijas pārstāve

  Tatjana Kudašova, kura pirms tam pusfinālā bija uzvarējusi Jolantu Tarvidu.

  Izšķirošajā cīņā pārāka ar 15:5 bija Kudrjašova, kura par Eiropas čempioni kļuva otro gadu pēc kārtas, jo pērn triumfēja svarā līdz 53 kilogramiem. Zīmīgi, ka Inese Tarvida ar Kudašovu tikās arī jūnijā pasaules čempionāta pusfinālā, uzvaru arī svinot krievietei, kura vēlāk tika pie sudraba, bet latviete ieguva bronzas medaļu.

  Tikmēr Jolanta Tarvida vispirms ar 13:3 uzvarēja Turcijas pārstāvi Zeru Dešičukuru un sasniedza kontinenta meistarsacīkšu astotdaļfinālu, bet sacensību turpinājumā 17 gadus vecā Latvijas sportiste pārliecinoši ar 13:2 uzvarēja Šonu Banoni no Īrijas, iekļūstot starp astoņām labākajām kontinenta sportistēm.

  Savukārt cīņā par vietu pusfinālā viņa arī gana pārliecinoši ar 7:2 uzvarēja krievieti Anisiju Čelokšajevu, kura šovasar pasaules Universiādē izcīnīja bronzu.

  Pusfinālā Jolanta Tarvida tikās ar Kudašovu, piedzīvojot bezierunu zaudējumu ar 5:17.

  Tā kā māsas Tarvidas bija katra savā zara pusē, viņas varēja tikties tikai finālā, kas gan šoreiz neizdevās.

  Jolanta Tarvida novembrī izcīnīja trešo vietu Eiropas junioru čempionātā. Tāpat viņas kontā ir 2014.gada sudraba medaļa pasaules čempionātā kadetiem.

  Pašlaik 19 gadus vecā Inese Tarvida šosezon gana sekmīgi piedalījās prestižajos "Grand Prix" turnīros, divos no četriem sasniedzot ceturtdaļfinālu. Savukārt jūnija beigās viņa guva trešo vietu pasaules čempionātā svara kategorijā līdz 53 kilogramiem.

  Māsas Tarvidas vien pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iejaukšanās šajā pavasarī tika pie Latvijas Taekvondo federācijas (LTF) izsniegtām licencēm, kas viņam ļauj startēt starptautiskās sacensībās.

  Eiropas čempionāts Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā notiek olimpiskajās svara kategorijās.

  • Publicēta: 07.12.2017 18:57
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti