Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Aizdomās par sutenerismu aiztur trīs cilvēku grupu Pierīgas naktsklubā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Aizdomās par sutenerismu aiztur trīs cilvēku grupu Pierīgas naktsklubā

  Rīga, 10.okt., LETA. Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas aizdomās par sutenerismu kāda Pierīgas naktskluba aizsegā, aizturēja trīs personu grupu - 1967.gadā dzimušu vīrieti un 1968. un 1985.gadā dzimušas sievietes, aģentūrai LETA pavēstīja VP pārstāve Simona Grāvīte.

  Divas no aizturētajām personām jau iepriekš ir sodītas par analoģiskiem noziegumiem, tomēr tās apzināti turpinājušas veikt noziedzīgus nodarījumus, skaidroja policijā.

  Tiesa aizdomās turētājiem piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu.

  Aizturēšanas laikā tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā, kā rezultātā izņemti datu nesēji, skaidras naudas līdzekļi un dažāda veida dokumenti.

  Kā liecina VP rīcībā esošā informācija, naktskluba, kura aizsegā tās darbinieki organizēja seksuāla rakstura pakalpojumus par samaksu, viesiem tika piedāvāti gan bāra pakalpojumi, gan par atsevišķu samaksu bija iespēja izīrēt naktsklubā esošās istabiņas, kurās bija iespējams izklaidēties ar bārā strādājošajām dejotājām. Tāpat kluba apmeklētājiem par konkrētu samaksu uz noteiktu laiku tika dota iespēja šīs dejotājas "izpirkt" ārpus naktskluba. VP pastāv aizdomas, ka ar šo noziedzīgo nodarījumu personas guvušas noziedzīgos līdzekļus.

  Konkrētais klubs darbojas jau ilgstoši. VP skaidroja, ka divas no aizturētajām personām jau iepriekš sodītas par analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem. ONAP darbinieki šajā pat naktsklubā jau 2013.gadā biju veikuši procesuālās darbības un abus sutenerisma rūpalas uzturētājus, 1967.gadā dzimušo vīrieti un 1968.gadā dzimušo sievieti, aizturējuši, savukārt tiesa abām personām piesprieda sodu - pieci gadi nosacītas brīvības atņemšanas ar pārbaudes laiku uz pieciem gadiem.

  Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 165.panta trešās daļas par sutenerismu, ko veikusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Un kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kas veikta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu paredzēta atbildība ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

  • Publicēta: 10.10.2018 14:27
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti