Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

NEPLP pagaidām piekāpjas Latvijas Radio par "Pieci.lv"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  NEPLP pagaidām piekāpjas Latvijas Radio par "Pieci.lv"

  Rīga, 17.jūl., LETA. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien sēdē nolēmusi apturēt šā gada 6.jūlijā pieņemtā lēmuma izpildi, ar kuru tika noteikts, ka Latvijas Radio 5 ("Pieci.lv") atskaņotās Latvijā radītās mūzikas īpatsvaram jāveido 80% tā kopējā satura, pirmdien pēc NEPLP sēdes žurnālistiem paziņoja padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

  Ķezbere atzina, ka lēmumu saistībā ar "Pieci.lv" satura izmaiņām padome pieņēma pārsteidzīgi.

  Ķezbere uzsvēra, ka lēmuma izpilde tiek apturēta līdz 2018.gada sākumam.

  NEPLP loceklis Patriks Grīva skaidroja, ka lēmums pieņemts pēc tam, kad padome veikusi komunikācijas analīzi starp NEPLP un LR. "Šī lēmuma komunikācija no padomes ir bijusi īpaši neveiksmīga," atzina Grīva.

  Vienlaikus viņš uzsvēra, ka lēmums noteikt "Pieci.lv" atskaņotās Latvijā radītās mūzikas īpatsvaru 80% apmērā bija saistīts ar radiostacijas budžetu un tā pieprasījumu nākamajam gadam.

  NEPLP loceklis uzsvēra, ka situācija, kad "Pieci.lv" vadība un aktīvākie darbinieki iestājušies pret NEPLP pieņemto lēmumu, nepalīdzēs veiksmīgi risināt tālāk jautājumus saistībā ar radiostacijas tālāko darbību. "Esam gatavi turpināt sarunas gan ar "Pieci.lv", gan ar Latvijas Radio (LR) valdi," sacīja Grīva.

  Kā ziņots, NEPLP 6.jūlija sēdē nolēma, ka Latvijas Radio (LR) kanālam "Pieci.lv" līdz šā gada 1.septembrim jāveic attiecīgās izmaiņas, lai nodrošinātu, ka tajā atskaņotās mūzikas un satura formāta īpatsvars latviešu valodā sasniedz 80%.

  Bija paredzēts, ka neskaitot autorraidījumus, ne mazāk kā 80% muzikālā satura "Pieci.lv" būtu jābūt Latvijas autoru darbiem, īpaši akcentējot jaunās mūzikas grupas un izpildītājus.

  Radiostacijai tika uzdots veidot Latvijas jaunās mūzikas izlasi, kas tiek nodota auditorijas vērtējumam, iepazīstināt ar Latvijas mūzikas attīstības tendencēm kontekstā ar pasaules mūzikas industrijā notiekošo, kā arī nodrošināt mūzikas ierakstus LR studijās, izceļot jaunos māksliniekus Latvijas mūzikas jomā.

  Tāpat "Pieci.lv" tika uzdots veikt ieraksti būtiskos Latvijas festivālos un pasākumos, atbilstoši "Pieci.lv" mūzikas formātam, jāveicina mūzikas kritika un komentāri par notiekošo Latvijas mūzikā un jāizveido "Pieci.lv" arhīvs, ietverot gan populārās, gan nekomerciālās nišas mūzikas ierakstus.

  • Publicēta: 17.07.2017 14:48
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma