Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tiešsaistes festivālā "Latvijas filmas pasaulē" filmas skatījušies vairāk nekā 30 000 cilvēku
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Tiešsaistes festivālā "Latvijas filmas pasaulē" filmas skatījušies vairāk nekā 30 000 cilvēku

  Rīga, 11.jūl., LETA. Tiešsaistes festivālā "Latvijas filmas pasaulē" pirmajās desmit dienās portālā "filmas.lv" filmas skatījušies vairāk nekā 30 000 cilvēku, aģentūru LETA informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

  Viņa norādīja, ka festivāla laikā varēja noskatīties desmit latviešu filmas, un kopējais skatīšanās laiks sasniedza 242 stundas. Matīsa uzsvēra, ka desmit dienās bija novērojama tik pat liela apmeklētāju aktivitāte cik pērn vienā ceturksnī.

  Kā sacīja Matīsa, festivāla laikā filmas skatījās cilvēki no 69 valstīm. No ārvalstu skatītājiem, vislielāko interesi izrādījuši Lielbritānijas, ASV un Vācijas iedzīvotāji. Lielu interesi izrādījuši arī Kanādas, Austrālijas, Īrijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Brazīlijas iedzīvotāji.

  Matīsa sacīja, ka portāla apmeklētāji varēja noskatīties četras simtgades filmas, trīs latviešu spēlfilmas, vienu vēsturisku pētījumu un divas pasaulē atzītas īsfilmas. Par populārāko filmu gan Latvijas, gan ārzemju apmeklētāju vidū kļuva režisora Vara Braslas ģimenes filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru".

  Latvijā otra populārākā filma bija Rozes Stiebras pilnmetrāžas animācija "Saule brauca debesīs". Tikmēr ārzemēs - Kristīnes Želves dokumentālā filma "Mērijas ceļojums".

  Trešā visvairāk skatītā filma gan Latvijā, gan ārzemēs bija Jāņa Streiča spēlfilma "Limuzīns Jāņu nakts krāsā".

  Portāls "filmas.lv" tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu. Tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs un Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību.

  • Publicēta: 11.07.2019 15:52
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti