LETA
Ziņas
Šī informācija 23.03.2018. 12:46 ir izdrukāta no http://www.leta.lv/home/important/2DE664F1-C2CB-4A27-BF74-50951103B5BB/

Vējonis: Latvijas mākslas jomu studentiem studiju laikā jābūt iespējai iegūt starpdisciplināras zināšanas un prasmes

Rīga, 8.marts, LETA. Latvijas mākslas jomu studentiem studiju laikā jābūt iespējai iegūt starpdisciplināras zināšanas un prasmes, tiekoties ar Latvijas kultūras un mākslas augstskolu vadītājiem norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, tikšanās laikā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni, Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Kristapu Zariņu un Latvijas Kultūras akadēmijas rektori Rūtu Muktupāvelu Valsts prezidents atzinīgi novērtēja augstskolu uzsākto darbu, lai mākslas jomu studentiem studiju laikā sniegtu iespējas apgūt starpdisciplināras zināšanas un prasmes, piemēram, uzņēmējdarbības jomā.

"Mūsdienās viens no būtiskākajiem augstākās izglītības uzdevumiem ir veidot personības, kas, sasniedzot savu individuālo izcilību, spēj radīt pievienoto vērtību Latvijas mākslas jomai un visai valsts tautsaimniecībai kopumā," uzsvēra Valsts prezidents.

Apzinoties mākslu izglītības potenciālu, augstskolās uzsākts darbs pie kultūras un mākslas studiju eksportspējas attīstīšanas. Būtiska nozīme ir augstskolu attīstītajam sadarbības tīklam gan ar Latvijas, gan ārzemju augstskolām, kas ļauj dalīties ar uzkrāto pieredzi un labo praksi.

Valsts prezidenta un Latvijas kultūras un mākslas augstskolu vadītāju tikšanās norisinājās 7.martā Rīgas pilī. Savukārt šodien Vējonim plānota tikšanās ar Latvijas Universitātes rektoru Indriķi Muižnieku.

Publicēta: 08.03.2018 12:54
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.