Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijas pārstāvji Londonas grāmatu tirgū nominēti piecās "Starptautiskās izcilības balvas 2018" kategorijās
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Latvijas pārstāvji Londonas grāmatu tirgū nominēti piecās "Starptautiskās izcilības balvas 2018" kategorijās

  Rīga, 13.marts, LETA. Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), kā arī izdevniecības "Liels un mazs", "Dienas Grāmata" un "Zvaigzne ABC" nominētas piecās "Starptautiskās izcilības balvas 2018" kategorijās, kuru laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā Londonas grāmatu tirgū, liecina paziņojums Latvijas Bibliotēku portālā.

  Izdevniecība "Zvaigzne ABC" nominēta divās balvas kategorijās - "Baltijas valsts mācību grāmatu izdevējs" un "Baltijas valstu pieaugušo literatūras izdevējs". Tāpat pieaugušo literatūras kategorijā nominēta izdevniecība "Dienas grāmata", savukārt apgāds "Liels un mazs" nominēts balvai kategorijā "Baltijas valstu bērnu literatūras izdevējs".

  LNB šogad Londonas grāmatu tirgū cīnīsies par "Gada bibliotēkas" titulu.

  Izcilības balva tiek pasniegta sadarbībā ar Lielbritānijas Izdevēju asociāciju, un tā tiek piešķirta kopskaitā 17 kategorijās.

  Londonas Grāmatu tirgus izcilības balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 10.aprīlī "Olympia" halles konferenču centrā.

  Kā ziņots, Latviju Londonas grāmatu tirgū šogad no 10.aprīļa līdz 12.aprīlim pārstāvēs Kārlis Vērdiņš, Luīze Pastore un Inga Ābele, aģentūru LETA informēja platformas "Latvian Literature" pārstāve Anete Konste.

  Šajā gadā Baltijas rakstnieku delegāciju Londonā veido 12 atzīti rakstnieki, "kuri atspoguļo Igaunijas, Latvijas un Lietuvas augstāko sniegumu mūsdienu literatūrā".

  Līdzās Latvijas autoriem Igauniju grāmatu tirgū pārstāvēs Mārja Kangro, Andrejs Ivanovs un Reins Rauds, bet Lietuvu - Toms Venclova , Undine Radzevičūte un Alvīds Šlepiks. Šo rakstnieku daiļrade kopā veido plašu literāro žanru klāstu, iekļaujot dzeju, bērnu literatūru un prozu, kā arī dramaturģiju un publicistiku.

  Jau vēstīts, ka pagājušā gada martā starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū Polija nodeva Latvijai, Lietuvai un Igaunijai goda viesu titulu, ko svinīgā ceremonijā pieņems visu Baltijas valstu vēstnieki, aģentūru LETA informēja Konste.

  • Publicēta: 13.03.2018 14:49
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti