Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Cēsu Svētā Jāņa baznīcas jumta kupolā atrod, visticamāk, vairāk nekā 100 gadus senu laika kapsulu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Cēsu Svētā Jāņa baznīcas jumta kupolā atrod, visticamāk, vairāk nekā 100 gadus senu laika kapsulu

  Rīga, 10.apr., LETA. Cēsu Svētā Jāņa baznīcas jumta kupolā atrasta, visticamāk, vairāk nekā 100 gadus sena laika kapsula, aģentūra LETA uzzināja Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā draudzē.

  Turpinoties dievnama restaurācijas darbiem, šonedēļ no baznīcas jumta spices nocelts kupols un krusts. Galvenajā kupolā atrasta kapsula, kas, kā norādīja baznīcā, visdrīzāk slēpj sevī ne tikai vēstījumu no pagātnes, bet arī vairākas lodes.

  Kā liecina sociālo tīklu vietnē "Facebook" draudzes ievietotie fotoattēli, uz kupola saturošiem balstiem ir vairāki uzraksti vācu valodā, tostarp, norāde uz 1853.gadu. Draudzē aģentūrai LETA norādīja, ka laika kapsula, pieaicinot restauratorus, tiks atvērta tuvākajā laikā.

  Draudzē arī pastāstīja, ka uz pašas laika kapsulas nav atstātas nekādas norādes un patlaban nav zināms, kas tajā varētu būt ievietots.

  Tāpat vienā no sānu kupoliem atrasts ziņojums no Haralda Sīmaņa, kurš pagājušā gadsimta beigās atjaunojis baznīcas jumtu.

  Restaurējamās baznīcas jumta krusts un kupols tiks pārvesti uz restaurācijas vietu.

  • Publicēta: 10.04.2019 14:56
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti