Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lielbritānijas ministri draud pamest valdību Mejas "Breksita" piekāpšanās dēļ
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lielbritānijas ministri draud pamest valdību Mejas "Breksita" piekāpšanās dēļ

  Londona, 12.okt., LETA--AFP. Vairāki Lielbritānijas ministri draudējuši pamest valdību, šādi reaģējot uz premjerministres Terēzas Mejas gatavību piekāpties Eiropas Savienībai (ES) "Breksita" jautājumā, piektdien vēsta britu laikraksti.

  Ziņas par valdībā briestošo dumpi parādījušās īsi pirms jaunnedēļ Briselē gaidāmā svarīgā samita, kura mērķis ir panākt principiālu vienošanos par abu pušu šķiršanās nosacījumiem.

  Vienlaikus izskan draudi no Mejas Ziemeļīrijas sabiedroto puses atsaukt atbalstu un piespiest rīkot uzticības balsojumu, kas varētu novest pie pirmstermiņa vēlēšanām.

  Britu laikraksti vēsta, ka vismaz divi trīs ministri varētu atkāpties, reaģējot uz Mejas gatavību piekāpties, lai Īrijas Republikas un Ziemeļīrijas robežu saglabātu atvērtu arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES 29.martā.

  "The Telegraph" min eiroskeptisko starptautiskās attīstības ministri Peniju Mordontu un pensiju ministri Esteri Makvī.

  "The Guardian" vēsta, ka Pārstāvju palātas līdere Andrea Ledsoma arī esot bažīga par Mejas plānu paturēt Lielbritāniju ES muitas ūnijā uz nenoteiktu laiku pēc izstāšanās.

  Muitas ūnijas priekšlikumu atbalstījusi Brisele kā iespēju kā saglabāt atvērtu Īrijas robežu, ja galīgā tirdzniecības vienošanās netiks panākta.

  Eiroskeptiķi vēlas, lai tiktu noteikts laika ierobežojums tam, cik ilgi Lielbritānijai būs jāievēro ES muitas noteikumi.

  Brisele vēlas panākt ilgtermiņa muitas risinājumu, ja sarunas izjūk, un laikraksti vēsta - Meja savam "Breksita" "kara kabinetam" sacījusi, ka ir gatava pieņemt ES nosacījumus.

  • Publicēta: 12.10.2018 13:08
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Saistītās tēmas

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti