LETA
Ziņas
Šī informācija 22.01.2018. 06:32 ir izdrukāta no http://www.leta.lv/home/important/4F6D2930-F581-4D20-95E0-ED38C61F0865/

Muzikālā konkursa "Supernova 2018" pirmajā atlases kārtā piedalījušies vairāk nekā 30 mākslinieku

Rīga, 8.nov., LETA. Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2018" pirmajā atlases kārtā, kas aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās tirdzniecības parkā "Alfa", piedalījās vairāk nekā 30 mākslinieku, aģentūru LETA informēja LTV pārstāvis Edgars Lākutis.

Dalībnieku vidū bija jau pazīstamas skatuves zvaigznes, kā arī pilnīgi jauni un nepieredzējuši mūziķi.

Atlases žūrijā šogad dalībniekus vērtēja džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe, mūzikas producents, "Latvijas Radio 5" ("Pieci.lv") mūzikas redaktors un "Supernova 2018" žūrijas vadītājs DJ Rudd, "Pieci.lv" ētera personība, mūzikas žurnālists Toms Grēviņš, kā arī konkursa producente Ilze Jansone.

Par desmit dalībniekiem, kam noteikti sevi jāparāda "Supernova 2018" tiešraidēs, žūrija vienojās vienbalsīgi, bet par pārējo dalībnieku sastāva komplektēšanu izveidojās asas, bet konstruktīvas diskusijas.

DJ Rudd atzīst, ka daži viņa favorīti netika uz februāra tiešraidēm, tomēr viņš uzsver, ka tāds ir arī žūrijas uzdevums - piedāvāt pēc iespējas dažādus leņķus, no kuriem palūkoties uz izpildītājiem un konkursu kopumā maksimāli objektīvi. "Manuprāt, šogad aranžijas ir gana kvalitatīvas, bet trūkst labu dziesmu. Noteikti būs interesanti pavērot cīņu starp pieredzējušajiem un jaunajiem izpildītājiem," norāda "Supernova 2018" žūrijas vadītājs

Pēc Gulbes teiktā, atlases dalībnieku vidū bija vairāki talantīgi un daudzsološi jaunie mākslinieki un bija arī negaidīti pārsteigumi, kad, dzirdot izpildītāju klātienē, mainījās priekšstats par iepriekš ierakstā dzirdēto. "Tas priecē, ka aug jauna spēcīga mūziķu paaudze, kuri ir apveltīti gan ar labām balsīm, gan spēju radīt savas dziesmas, kuri prot izteikties un aizstāvēt savu viedokli. Tas ir ideālais salikums, lai šāda personība kļūtu par spēcīgu konkurējošu mūziķi," uzsver vokālā pedagoģe.

Grēviņš norāda, ka "Supernova" allaž ir vieta, kur pēkšņi iespējams uzzināt par nekad iepriekš nedzirdētiem izpildītājiem un jauniem vārdiem. Tomēr viņš uzsver, ka, pirmkārt, ir svarīgi atcerēties, ka Eirovīzijā visbiežāk uzvarējušas sievietes solistes, turklāt visbiežāk, pēc Grēviņa teiktā, konkursā uzvar tieši solisti, nevis grupas. "Otrkārt, visiem, kuri gaida otro Latvijas uzvaru, es ieteiktu padomāt par to, vai esam gatavi šādu šovu šobrīd Latvijā uzņemt un no tā gūt maksimālu atdevi gan emocionāli, gan finansiāli," skaidro "Pieci.lv" ētera personība.

Konkursa dalībnieku vārdus LTV atklās tikai janvāra vidū, bet paši dalībnieki rezultātus jau saņēmuši un no novembra beigām kopā ar konkursa producentiem sāks gatavošanos tiešraidēm.

Šogad pirmo gadu visas iesniegtās un konkursa nolikumam atbilstošās dziesmas varēja vērtēt ikviens mūzikas entuziasts - šo vērtējumu ņēma vērtā arī atlases žūrija, izvēloties dziesmas tiešraidēm. Visas iesniegtās dalībnieku dziesmas vērtēja vienpadsmit cilvēku liels žūrijas sastāvs, kurā bija gan starptautisku ierakstu kompāniju pārstāvji, mūzikas producenti, menedžmenta un radio staciju pārstāvji, gan Latvijas un ārvalstu nozares speciālisti.

Kā ziņots, LTV šā gada 6.septembrī atklāja pieteikšanos autoru un izpildītāju konkursam "Supernova 2018". Konkursam varēja pieteikties līdz 15.oktobrim projekta mājaslapā "supernova.lsm.lv".

Konkursa uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kuru šogad pie televīzijas ekrāniem noskatījās 220 miljoni skatītāju Eiropā un pasaulē.

Publicēta: 08.11.2017 10:13
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.