Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Brīvības pieminekļa zvaigžņu daļējai pārzeltīšanai papildu līdzekļi netiks prasīti
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Brīvības pieminekļa zvaigžņu daļējai pārzeltīšanai papildu līdzekļi netiks prasīti

  Rīga, 11.sept., LETA. Brīvības pieminekļa zvaigžņu un tēla jostas daļējai pārzeltīšanai papildu līdzekļi netiks prasīti, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Pieminekļu aģentūras pārstāve Mārīte Šenberga.

  Viņa skaidroja, ka daļēja pārzeltīšana bijusi nepieciešama, jo putni ar nagiem laika gaitā vietām noskrāpējuši zeltu no brīvības tēla trim zvaigznēm un jostas. "Tika konstatēti daļēji bojājumi. Ir putnu atbaidītājs, tas regulāri skan, bet ir arī putni, kas saprot, ka tas ir ieraksts. Vārnas un kaijas saprot, ka no tā nav jābaidās," sacīja Šenberga.

  Viņa norādīja, ka restauratoriem vēl jāizdara liels darbu apjoms. "Vertikāli tika attīrīta skulptūra un travertīns no visa piesārņojuma. Arī pelēkās Somijas granīta skulptūras ir atguvušas savu spozmi. Tagad tiek tīrīta cokola daļa, kāpnes, un tiek atjaunotas visas sarkanā granīta šuves. Tāpat jāpieskata temperatūras svārstības, jo pie vienmērīgas temperatūras šuves labāk turas," norādīja Šenberga.

  Tāpat pašlaik tiek veikti pie pieminekļa iekštelpu remontdarbi - obeliska augstumā līdz brīvības tēla kājām tiek attīrītas sienas, no jauna tiek nokrāsots vairāk nekā 25 metrus garais stobrs un metāla kāpnes. "Kāpnes tiks pārkrāsotas ar metālizturīgu krāsu, jo iekšpusē ir liels mitruma koncentrāts, un ziemā tās apsarmo," pastāstīja Šenberga.

  Brīvības pieminekļa atklāšana pēc restaurācijas pašlaik plānota oktobra vidū. Līdz ar svinīgo pasākumu pie pieminekļa tiks atjaunota arī goda sardze.

  • Publicēta: 11.09.2017 14:51
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma