Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Jauno Carnikavas baznīcu būvēs blakus Svētku laukumam pie "Laivu mājas"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Jauno Carnikavas baznīcu būvēs blakus Svētku laukumam pie "Laivu mājas"

  Rīga, 25.aug., LETA. Jauno Carnikavas baznīcu būvēs blakus Svētku laukumam pie "Laivu mājas", kur draudze jau divus gadus pulcējas un notur dievkalpojumus pēc vēsturiskā Siguļu koka dievnama nodegšanas, aģentūru LETA informēja Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze.

  Kopš uguns nelaimes draudzei Carnikavā ir bijusi jauna sanākšanas vieta - ar vietējo uzņēmēju vēlību tai tika uzticēta tā saucamā "Laivu māja", kas atrodas Carnikavā, Stacijas ielā 21 pie gājēju tilta pār Gauju.

  "Šī vieta sākotnēji kļuva par patvērumu draudzei. Tagad, nu jau mūsu "Laivu māja", ir pārtapusi par kapelu ar ļoti patīkamu atmosfēru. Draudze šo vietu ir iemīlējusi un tāpēc nolēma šeit blakus arī celt jauno baznīcu," norāda Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons.

  Viņš arī atzīmēja, ka vecā nodegusī baznīca Siguļos senāk kalpoja par orientieri kuģiem jūrā. Arī jaunā baznīca Carnikavas novada centrā būs sava veida bāka - vēl viens orientieris pilsētas ainavā un dzīvē, uzsvēra Jēkabsons, piebilstot, ka šai vietai vijas garām arī Latvijas Santjago ceļš jeb "Svētā Jēkaba ceļš". Tāpat te ir pieturvieta, kas jau top iezīmēta arī Eiropas svētceļojumu kartēs.

  "Tai jākļūst par piestātni svētceļniekiem, gan arī par mājokli un viesmīlības kalpošanu draudzei, kas liecina Dieva mīlestības vēsti Latvijai un visai pasaulei," norāda Jēkabsons.

  Būvniecībai esot izvērtēti vairāki varianti, iespējamās izmaksas un novada attīstības vīzija, kā arī citi būvniecības tehniskie aspekti potenciālajās vietās. 

  Kā uzsvēra draudzē, novada centrs vēsturiski ir pārvietojies no Siguļiem uz tagadējo Carnikavu. Šo ieceri atbalsta gan Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Virsvalde, gan novada ļaudis un draudzes cilvēki. 

  Draudzes pārstāvji norādīja, ka tās vadība intensīvi strādā, lai uz zemes pie "Laivu mājas" sāktu baznīcas projektēšanas darbus, pievilktu nepieciešamo infrastruktūru un celtu jauno baznīcu. Realizēt šos projektus tā vēlētos dažu gadu laikā, tomēr atzīst, ka virzība būs atkarīga no pieejamajiem finanšu resursiem un iespējām piesaistīt ziedojumus. Līdz šim jaunās baznīcas uzcelšanai saziedoti 37 000 eiro.

  Jaunās baznīcas celtniecībai iedzīvotāji var ziedot, pārskatot naudu uz Ādažu draudzes bankas kontu, kas atrodams tās mājaslapā.

  LETA jau vēstīja, ka 2017.gada otrā Adventa svētdienas rītā līdz pamatiem nodega gandrīz atrestaurētais 300 gadu senais Carnikavas koka dievnams Siguļu kalnā. 

  Policijas izmeklēšanā tā arī neizdevās noskaidrot ugunsnelaimes iemeslus.

  • Publicēta: 25.08.2019 15:51
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti