Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"S&P Global Ratings" saglabā Latvijas kredītreitingu "A" līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  "S&P Global Ratings" saglabā Latvijas kredītreitingu "A" līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu

  Rīga, 21.sep., LETA. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "S&P Global Ratings" apstiprinājusi Latvijas kredītreitinga saglabāšanu "A" līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu, aģentūru LETA informēja Valsts kasē.

  Aģentūras vērtējumā Latvijas ekonomika turpinās mēreni attīstīties nedaudz zem 3%, vienlaikus pastāvot netiešiem ārējiem ekonomiskiem riskiem, tāpat arī aģentūra prognozē, ka Latvijas fiskālais deficīts tiks uzturēts zemā līmenī.

  Aģentūra norāda, ka iepriekšējo gadu fiskālie rezultāti un zemais valsts parāda līmenis šobrīd ir Latvijas reitinga stiprinošie faktori. Analītiķi prognozē, ka, neskatoties uz salīdzinoši fragmentēto valdības struktūru, Latvija spēs noturēt fiskālo disciplīnu arī turpmāk, bet tajā pašā laikā atzīst, ka Latvijas izaicinājums ierobežoto resursu situācijā būs nodrošināt plānotos reformu pasākumus un pieaugošās vajadzības tādās nozarēs kā veselība, labklājība un izglītība.

  "S&P Global Ratings" uzskata, ka Latvijas viens no ārējiem ekonomiskajiem riskiem ir bezvienošanās "Brexit" un tā ietekme uz Latvijas kokapstrādes nozari, bet tā ietekme uz Latvijas ārējo tirdzniecību un ekonomiku kopumā būs neliela.

  Kredītreitingu aģentūra savā ziņojumā īpašu uzmanību velta Latvijas finanšu sektoram un atzīst, ka Latvijai ir saskatāms būtisks progress naudas atmazgāšanas un finanšu noziegumu novēršanas jomā, finanšu sektora uzraudzības stiprināšanā, nerezidentu noguldījumu samazināšanā un uzsāktas visaptverošas finanšu sektora reformas. Tomēr aģentūra uzsver, ka nevar izslēgt būtiskus reputācijas riskus, ja Latvija tiktu iekļauta "pelēkajā sarakstā", kas savukārt var ietekmēt Latvijas finanšu sektoru kopumā un negatīvi ietekmēt turpmāko ekonomikas attīstību. 

  Līdz ar to aģentūra norāda, ka reitinga paaugstināšanu varētu veicināt labāki Latvijas fiskālie rezultāti, nekā aģentūra prognozē. Savukārt negatīvu vērtējumu aģentūra varētu sniegt, ja realizējas riski finanšu sektorā, būtiski pasliktinot finanšu stabilitāti un ekonomisko izaugsmi kopumā.

  Iepriekšējais kredītreitingu aģentūras "S&P Global Ratings" paziņojums tika publicēts 2019. gada 22. martā, kad aģentūra saglabāja kredītreitingu "A" līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu.

  • Publicēta: 21.09.2019 08:02
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti