LETA
Ziņas
Šī informācija 23.03.2018. 07:12 ir izdrukāta no http://www.leta.lv/home/important/5188EC9B-2182-497B-9A95-A1D6AEC19011/

"Saskaņai" piebalsojot arī valdošās koalīcijas politiķiem, Saeimā konceptuāli atbalsta brīvdienu pareizticīgo Ziemassvētkos

Rīga, 8.marts, LETA. Ar nelielu balsu pārsvaru Saeima pirmajā lasījumā tomēr atbalstīja likumprojektu, kas paredz pareizticīgo Ziemassvētkus noteikšanu par brīvdienu.

Šo likumprojektu atbalstīja 35 deputāti, pret balsoja 21 parlamentārietis, vēl septiņi balsojumā atturējās, savukārt 14 deputāti balsojumā nepiedalījās. Par ieceri prognozējami nobalsoja "Saskaņas" deputāti, kuriem piebalsoja vēl atlikušie "No sirds Latvijai" pārstāvji, kā arī pa kādam Latvijas Reģionu apvienības, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un "Vienotības" politiķim. Pret balsoja "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un vairums "Vienotības" frakcijas, bet atlikušie ZZS deputāti atturējās vai nebalsoja.

Iepriekš atbildīgā Saeimas komisija šo likumprojektu noraidīja. Debatēs Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā tās priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) norādīja, ka viņa kā katoliete ciena arī pareizticīgos un vecticībniekus. Savukārt šāds ierosinājums radot jautājumu, vai sabiedrībā netiek radīta sašķeltība, likumā paredzot vienu svētku svinēšanu divreiz. Tāpēc politiķe sliecas neatbalstīt šādas izmaiņas.

Deputāts Boriss Cilevičs (S) iepriekš komisijas sēdē norādīja, ka šādu svētku ieviešana būtu samērīga, ņemot vērā, ka pareizticīgie un vecticībnieki ir apmēram 400 000. Viņš skaidroja, ka pašlaik pareizticīgie un vecticībnieki atrodas nevienlīdzīgā situācijā, kas ir jāmaina.

Parlamentārietis, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis februārī notikušajā komisijas sēdē aizsāka diskusiju par to, kādas ir iespējas 7.janvāri noteikt nevis kā brīvdienu, bet kā atzīmējamu dienu. Konkrēta izšķiršanās par šo ideju iepriekš komisijas sēdē gan neiezīmējās.

Darba devēju pārstāvji iepriekš norādījuši, ka jaunas brīvdienas ieviešana par 0,4% samazinātu Latvijas iekšzemes kopproduktu. Tāpēc šo jautājumu vajadzētu risināt, darbiniekam un darba devējam vienojoties par brīvdienas piešķiršanu attiecīgajā datumā.

Attiecīgais likumprojekts bija trīs gadus "iesprūdis" parlamentā. Jautājums atgriezās darba kārtībā pēc partijas "Saskaņa" Saeimas frakcijas komisijā pārstāvēto deputātu Cileviča, Igora Zujeva un Vladimira Nikonova rosinājuma.

Kā ziņots, likumprojekts par brīvdienu 7.janvārī tika nodots izskatīšanai Saeimas komisijā 2014.gada decembrī.

Iepriekš parlaments jau vairākkārt noraidīja līdzīgas ieceres.

Publicēta: 08.03.2018 16:38
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.