Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgā viesosies ceļojošā izstāde "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Rīgā viesosies ceļojošā izstāde "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai"

  Rīga, 10.janv., LETA. Latvijas Nacionālajā bibliotēkas (LNB) Draugu telpā 18.janvārī plkst.12 tiks atklāta ceļojošā izstāde "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai", kas veltīta LNB simtgadei un bibliotēku veidošanās vēsturei, aģentūru LETA informēja LNB Atbalsta biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Kitajeva.

  Izstādē atspoguļoti stāsti par 12 Latvijas publiskajām bibliotēkām, kurām bijusi būtiska nozīme Latvijas valsts tapšanā, izceļot to bagāto vēsturi un dibināšanā iesaistītās personības.

  Ekspozīcijā ietverti stāsti par Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēku, Alūksnes novada Alsviķu bibliotēku, Beverīnas novada Mūrmuižas un Kauguru bibliotēkām, Dobeles novada Centrālo bibliotēku, Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku, Jūrmalas Alberta Kronenberga Slokas bibliotēku, Kuldīgas novada Krišjāņa Valdemāra Ēdoles pagasta bibliotēku, Pļaviņu novada Klintaines pagasta bibliotēku, Limbažu Galveno bibliotēku, Gulbenes novada Tirzas pagasta bibliotēku, Salacgrīvas novada bibliotēku, Ventspils bibliotēku.

  "Izstāde atklāj interesantu saistību starp bibliotēku veidošanos un nācijas nobriešanu neatkarīgai valstij. 19.gadsimtā bibliotēkas kļuva par biedrošanās centriem ap latvietību. Visupirms bibliotēka ir sākusies ar kāda uzņēmīga cilvēka darbošanos, ar personību, kuras devums Latvijas vēsturē ir plašāks. Starp šādām personībām minami Baumaņu Kārlis, Augusts Deglavs, Augusts Dombrovskis, Jānis Kārkliņš, Jānis Misiņš, Krišjānis Valdemārs un citi ievērojami latvieši. Šodien Latvijas sabiedrība ir sasniegusi tādu intelektuālo briedumu, ka izcilu personību vērtīgas privātās bibliotēkas dod jaunu pievienoto vērtību LNB krājumam un caur to atkal nonāk sabiedrības rīcībā," pauda LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone.

  Izstāde LNB Draugu telpā tiks eksponēta līdz 18.februārim, bet pēcāk būs apkūkojama arī citviet Latvijā.

  Izstāde tās katalogs tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes un ziedotāju atbalstu, kā arī izstādē iesaistīto bibliotēku pašvaldību līdzfinansējumu.

  • Publicēta: 10.01.2019 14:47
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti