Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Nacionālajā teātrī top režisora Meļļa iestudējums "Lepnums un aizspriedumi"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Nacionālajā teātrī top režisora Meļļa iestudējums "Lepnums un aizspriedumi"

  Rīga, 21.febr., LETA. Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē 12.marta plkst.18.30 pirmizrādi piedzīvos režisora Klāva Meļļa iestudējums "Lepnums un aizspriedumi", kas top sadarbībā ar teātra trupu "Kvadrifrons", aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

  Iestudējums veidots pēc angļu rakstnieces Džeinas Ostinas romāna motīviem, kas kļuvis par ievērojamu literatūras darbu. Iedvesmojoties no tā un romāna tulkotājas Ilgas Melbārdes krāšņās latviešu valodas, Mellis sadarbībā ar dramaturgu Evartu Melnalksni radījis versiju par notikumiem, kas norisinās apmēram piecpadsmit gadus pēc romāna notikumu beigām, daļu no romānā notikušā graciozi "atceļot" un nevilšus iepludinot vīrišķo elementu Ostinas sievišķajā skatienā, pavēstīja Rimšēviča.

  Režisora Meļļa interpretācijā "Lepnums un aizspriedumi" ir skumīga salonkomēdija par divu pasauļu sastapšanos elegantā laikmeta interjerā. Pieaugšanu tajā iezīmē nodevība no tuvāko draugu puses, briedumu - atteikšanās no mīlestības un radikālām prasībām pret citiem. Lai arī pārmaiņu vēji palēnām drupina ierasto kārtību, saites starp māsām un brāļiem ir stiprākas par ideoloģiju tektoniskajām svārstībām. Izrāde vēsta par aizslietņiem un tabakmakiem, priekšautiem un lakatiņiem, virtuvēm, guļamistabām un nesamierināšanos mirklī, kad viss jau it kā ir par vēlu, iestudējumu apraksta Rimšēviča.

  Izrādē "Lepnums un aizspriedumi" varēs redzēt tādus aktierus kā Zani Jančevsku, Mariju Bērziņu, Annu Klēveri, Līgu Zeļģi, kā arī teātra trupas "Kvadrifrons" aktierus Anci Strazdu, Reini Boteru un Āri Matesoviču.

  Izrādes scenogrāfs ir Andris Kaļiņins, kostīmu māksliniece Berta Vīlipsone, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, mūzikas autors Kārlis Tone, bet producente Diāna Kaijaka. Savukārt romāna dramatizējumu veidojuši Mellis un Melnalksnis.

  • Publicēta: 21.02.2020 13:58
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti