Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Hanzas Peronā" uzstāsies džeza mākslinieki no Brazīlijas - Flora Purima un Airto Moreira
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  "Hanzas Peronā" uzstāsies džeza mākslinieki no Brazīlijas - Flora Purima un Airto Moreira

  Rīga, 19.febr., LETA. Kultūrvietā "Hanzas Perons" 28.aprīlī uzstāsies džeza mākslinieki no Brazīlijas - dziedātāja Flora Purima un sitamo instrumentu mākslinieks Airto Moreira, aģentūru LETA informēja koncerta publicitātes koordinatore Aiga Leitholde.

  Purima ir saņēmusi četras žurnāla "Downbeat" godalgas kā "Labākā džeza vokāliste", divas "Grammy" nominācijas. Tāpat viņa sadarbojusies ar tādiem džeza māksliniekiem kā Džilu Evansu, Stenu Gecu, Čiku Korea, Diziju Gilespi, Džordžu Djūku, Santana un citiem. Savukārt Moreira bijis Mailsa Deivisa grupas sastāvā, ierakstot Deivisa albumu "Bitches Brew". 

  Moreira sadarbojies ar tādiem pasaulē atzītiem džezmeņiem kā Kanonbalu Aderliju, Lī Morganu, Kītu Džaretu, Deivu Holandu un citiem. Viņš piedalījies arī grupas "Weather Report" pirmā, 1971.gada albuma ierakstā.

  2002.gadā Brazīlijas prezidents abiem mūziķiem par ieguldījumu Brazīlijas atpazīstamības veicināšanā piešķīra valsts augstāko apbalvojumu - ordeni "Ordem de Rio Branco".

  Kā pāris Purima un Moreira kopā izdevuši 30 albumus, un pēc 14 gadu ilgas radošās pauzes atsākuši koncertēšanu. 28.aprīļa "Hanzas Perona" koncerta programmu veidos jaunas kompozīcijas no gaidāmā albuma "Flora Brasileira" un arī džeza klasika, atstājot vietu improvizācijai, norādīja Leitholde.

  Mākslinieku koncerts Rīgā notiek sadarbojoties ar Baltijas džeza festivālu "Jazzkaar", kas norit Tallinā. Biļetes uz koncertu "Hanzas peronā" var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

  • Publicēta: 19.02.2020 15:10
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti