Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Baltijas valstu studentu svētku "Gaudeamus" programma šogad būs veltīta vasaras saulgriežiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Baltijas valstu studentu svētku "Gaudeamus" programma šogad būs veltīta vasaras saulgriežiem

  Rīga, 13.febr., LETA. Tartu no 22.jūnija līdz 24.jūnijam norisināsies XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētki "Gaudeamus", kuru programma tiks veltīta vasaras saulgriežiem, aģentūru LETA informēja svētku komunikācijas koordinatore Latvijā Aija Melbārde.

  Svētku atklāšanas koncerts notiks 22.jūnijā Emajegi upes krastos, un tajā Karla Orfa kantāti "Karmina Burana" izpildīs vieni no labākajiem Igaunijas studentu koriem kopā ar festivāla orķestri Tartu un Tallinas Universitātes mūziķu sastāvā.

  "Domājam, ka šādu izpildījumu varētu būtu vēlējies komponists Orfs - tiek plānots spilgts skatuves uzvedums ar dejām, košiem kostīmiem, dekorācijām un gaismu, izmantojot ūdens un pirotehnikas efektus. Mēs esam izvēlējušies labākos skaņas, gaismas un video māksliniekus no Igaunijas. Vēlamies radīt atmosfēru, kas atgādinātu mūzikas festivālu Itālijā", atklāšanas pasākumu aprakstīja svētku projekta vadītājs Kulno Kungla.

  Sakarā ar to, ka festivāls plānots tieši vasaras saulgriežos, tad liela daļa svētku programmas veltīta tieši Līgo svētku tematikai. Festivāla otrajā dienā notiks dažādi publiski pasākumi un koncerti, kuru kulminācija būs deju performance "Līgo nakts mistērija", kas notiks Tamme stadionā. Pirmo reizi festivāla pastāvēšanas laikā, dejas uzvedumā tiks apvienotas tradicionālās tautas dejas ar laikmetīgo deju. "Koncerts plānots vēlu vakarā, un tā veidotāji vēlas piepildīt stadionu ar Līgo nakts neparasto mistifikāciju un trīs Baltijas valstu nāciju svētku tradīcijām. Uzvedumam īpašu māksliniecisko noformējumu piešķirs Igaunijā augsti novērtētais gaismu mākslinieks Mēlis Lusmagi," pauda Melbārde.

  Pilsētas centrā pie Tartu Universitātes 24.jūnijā festivāla dalībnieki pulcēsies tradicionālajam svētku gājienam, lai kopā dotos uz estrādi, kur notiks noslēguma lielkoncerts "Jāņu dziesmas".

  Svētku dalībnieki no Latvijas jau ir uzsākuši aktīvu gatavošanos dalībai festivālā. Latvijas Universitātes Lielajā aulā 8.februārī notika pirmais koru kopmēģinājums, kurā, Igaunijas un Lietuvas diriģentu vadībā, tika apgūts abu kaimiņvalstu programmu repertuārs. Bez mēģinājumiem plānoti arī vairāki nozīmīgi koncerti. Jau februāra izskaņā, 24.februārī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Latvijas programmas repertuāra koncerts. Savukārt īsi pirms došanās uz Igauniju, 10.jūnijā, svētku dalībnieki tiksies koncertā starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala".

  Studentu dziesmu svētku tradīcija aizsākās Igaunijā, 1955.gada dziesmu svētku laikā. "Gaudeamus" notiek pārmaiņus trijās Baltijas valstīs, lielākoties ik pēc četriem gadiem. Iepriekšējo reizi studentu svētki notika 2014.gadā Latvijā, Daugavpilī.

  • Publicēta: 13.02.2018 13:55
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti