Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ceturto gadu samazinājies valstī izcēlušos ugunsgrēku skaits
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Ceturto gadu samazinājies valstī izcēlušos ugunsgrēku skaits

  Rīga, 3.dec., LETA. Latvijā dzēsto ugunsgrēku skaits turpinājis samazināties arī pērn, šādai tendencei saglabājoties jau ceturto gadu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

  Ugunsgrēku skaits ik gadu samazinās par 500 līdz 600 gadījumiem. Vienlaikus septiņu gadu laikā ugunsnelaimēs bojā gājušo skaits samazinājies no 150 līdz 82 cilvēkiem pērn, no kuriem daži vēl varētu tikt atskaitīti, jo, iespējams, notikuši krimināla rakstura noziegumi, norādīja Eklons.

  VUGD pārstāvis uzskata, ka situācijas uzlabošanās korelē ar iedzīvotāju izglītības uzlabošanos. Lielas cerības tiekot liktas uz jauniem cilvēkiem un darbu skolās. "Ir gan zināmas paaudzes līdz kurām mēs nevaram aizklauvēties," viņš atzina, izsakoties, ka ir cilvēki, kuri visu dzīvi ir dedzinājuši pērno zāli un darīs to atkal.

  Eklons piebilda, ka no 82 pērn ugunsgrēkos bojā gājušajiem neviena mājoklī nebija dūmu detektors. Turklāt trešdaļa mirušo bijuši vecumā virs 60 gadiem. Tāpēc viņš aicināja līdzcilvēkus atcerēties par saviem vecākiem, kaimiņiem un palīdzēt sagādāt dūmu detektorus, piemēram, izmantojot svētkus kā iemeslu tos uzdāvināt.

  VUGD pārstāvis gan atzina, ka vismaz trešdaļa no mirušajiem ir bez noteiktas dzīves vietas vai trūkuma cietēji, "kuriem drošība nav prioritāte". Tāpat dienesta pārstāvis norādīja, ka vismaz 35 cilvēki miruši ugunsgrēkos, kas izcēlušies smēķēšanas rezultātā.

  • Publicēta: 03.01.2018 10:43
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti