Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Saeimas komisijas vērtēs Satversmes grozījumus par Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Saeimas komisijas vērtēs Satversmes grozījumus par Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu

  Rīga, 17.maijs, LETA. Saeimas vairākums ceturtdien nolēma nodot izskatīšanai komisijās Latvijas Reģionu apvienības rosinātos grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu parlamentā.

  Likumprojektu atbalstīja 61 deputāts, pret balsoja četri parlamentārieši, bet vēl 21 deputāts balsojumā nepiedalījās. Šos opozīcijas rosinātos grozījumus Satversmē atbalstīja arī koalīcijas pārstāvji no "Vienotības" un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, savukārt lielākā daļa Zaļo un zemnieku savienības deputātu balsojumā nepiedalījās.

  Saeimas Juridiskās komisijas vairākums pērn oktobrī atbalstīja iedzīvotāju iniciatīvu par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā. Reizē komisijas sēdē šis jautājuma raisīja plašas debates.

  Attiecīgo iniciatīvu bija rosinājusi sabiedrība par atklātību "Delna" un to parakstīja vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju. "Delnas" pārstāvji pērn norādīja, ka savāktais parakstu daudzums parāda - sabiedrība vēlas zināt, kā deputāti balso par valsts augstākajām amatpersonām, no kurām prezidenta amats pašlaik palicis vienīgais, ko ievēl aizklāti. Atklāts balsojums par Valsts prezidentu palielinātu deputātu atbildīgumu sabiedrības priekšā, liekot pamatot savu izvēli.

  Idejas kritiķi savukārt kā pretargumentu min to, ka atklāts balsojums neļaušot deputātiem izdarīt neatkarīgu izvēli un ka viņi būšot spiesti rīkoties, kā nolemts frakcijā.

  Iepriekš vairākos Saeimas sasaukumos bijuši mēģinājumi noteikt Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu, taču šīs idejas atbalstam līdz šim nav izdevies iegūt nepieciešamo divu trešdaļu "dubulto" vairākumu, kas nepieciešams izmaiņu veikšanai Satversmē.

  Pašlaik Satversmē noteikts, ka Valsts prezidentu ievēl aizklātā balsojumā.

  • Publicēta: 17.05.2018 12:24
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti