Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Nacionālās operas repertuārā būs skatāms Pučīni operas "Bohēma" iestudējums
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Nacionālās operas repertuārā būs skatāms Pučīni operas "Bohēma" iestudējums

  Rīga, 11.janv., LETA. Latvijas Nacionālajā operā no 17.janvāra būs skatāms Džakomo Pučīni operas "Bohēma" iestudējums Pētera Krilova režijā, kurā pie diriģenta pults stāsies spāņu maestro Pedro Halfters, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

  Rūdolfa lomā debitēs Raimonds Bramanis, bet Mizeti pirmo reizi interpretēs Marlēna Keine. Mimī lomā būs Evija Martinsone, Marsels - Jānis Apeinis, Šonārs - Armands Siliņš, Kolēns - Rihards Mačanovskis u.c. Iestudējuma scenogrāfs ir Andris Freibergs, bet kostīmu māksliniece - Ieva Kundziņa.

  Halfters ir Seviljas "Teatro de la Maestranza" mākslinieciskais vadītājs. Viņš diriģējis tādās ievērojamās koncertzālēs un opernamos kā Vīnes "Musikverein", "Berlīnes filharmonija un koncertu nams", Berlīnes Valsts opera, Bavārijas Valsts opera, Karalienes Elizabetes zāle Londonā, "Théatre du Chatelet" Parīzē, "Teatro Real" Madridē, Pekinas Nacionālais skatuves mākslu centrs un citur. Halfters ir arī starptautisku ievērību guvis komponists, kura darbi atskaņoti Madrides "Auditorio Nacional", "Dortmundes filharmonijā", Kārnegī zālē Ņujorkā un citviet.

  ""Bohēma" tiek uzskatīta par vienu no Pučīni (1858-1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām. "Bohēmas” varoņi ir tipiski 19.gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts - pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt," Iestudējumu aprakstīja Treile.

  "Bohēmas" pirmizrāde notika 1896.gada 1.februārī Turīnā "Teatro Regia". Jau pēc četriem gadiem, 1900.gada 29.decembrī, "Bohēmu” pirmo reizi spēlēja Rīgas Pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālās operas ēkā. Vēlāk to Rīgā iestudēja vēl vairākas reizes: 1922., 1948., 1964. un 1995.gadā ar atjaunojumu 2003. un 2012.gadā.

  • Publicēta: 11.01.2019 12:58
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti