Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Apņemas mazināt gadījumus, kad bērni nokļūst valsts aprūpes iestādēs
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Apņemas mazināt gadījumus, kad bērni nokļūst valsts aprūpes iestādēs

  Rīga, 13.marts, LETA. Ja bērns tiks šķirts no ģimenes, viņam ārpusģimenes aprūpi bērnu aprūpes iestādē nodrošinās tikai gadījumos, ja aprūpe pie aizbildņa vai audžuģimenē nebūs piemērota konkrētam bērnam, šāds precizējums likumā šodien tika atbalstīts Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

  Tāpat Bērnu tiesību aizsardzības likumā tiks noteikts, ka bērnu aprūpes iestādē bērns atrodas līdz brīdim, kad viņam tiek nodrošināta piemērota aprūpe pie aizbildņa vai audžuģimenē.

  Jau pašlaik likumā ir noteikts, ka bērnu aprūpes iestādē, kā arī valsts apmaksāta neatliekamā medicīniskā palīdzība ārstniecības iestādēs vai palīdzība sociālās rehabilitācijas iestādēs. Bērnam primāri tiek nodrošināta iespēja augt pie aizbildņa vai audžuģimenē.

  Tāpat šodien tika atbalstīts deputāta Jāņa Trupovnieka (ZZS) rosinājums noteikt, ka katram bērnam ir neatņemamas tiesības uz ģimeni. No parlamentārieša skaidrojuma izriet, ka normas mērķis ir paust atbalstu bērna tiesībām būt tā dēvētajā tradicionālajā ģimenē. Trupovnieks šīs izmaiņas rosināja arī kontekstā uz iespējamu bērnu adopciju uz ārvalstīm.

  Komisija šodien atbalstīja arī vairākus citus priekšlikumus un likumprojekta virzīšanu izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā.

  • Publicēta: 13.03.2018 12:38
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti