Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Restaurēta režisora Aivara Freimaņa spēlfilma "Puika"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Restaurēta režisora Aivara Freimaņa spēlfilma "Puika"

  Rīga, 12.okt., LETA. Kinoteātrī "Splendid Palace" 19.oktobrī notiks režisora Aivara Freimaņa 1977.gada spēlfilmas "Puika" restaurētās versijas seanss, ar ko tiks atklāta Rīgas starptautiskā kino festivāla "Riga IFF" Baltijas kino programma, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Elīna Kanela.

  "Puika" veidota pēc rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa stāstu krājuma "Baltā grāmata", scenārija līdzautors ir dzejnieks Imants Ziedonis. Darbība notiek 19.gadsimta beigās Latvijā, kur mazais kalpa dēlēns Jancis dzīvo kopā ar māti, vectēvu un vecomāti, un viņa pasaule nesniedzas tālāk par apvārsni. Dzīve rit saskaņā ar dabas cikliem - no ziemas caur pavasari, vasaru un rudeni līdz jauniem Jurģiem.

  Filmas restaurācija šogad veikta studijā "Lokomotīve" un šis process finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. Tāpat par ERAF naudu tiek digitalizētas un restaurētas arī citas Latvijas Nacionālā arhīva kinofotofonodokumentu arhīva kinodokumentu kolekcijas. Restaurējamo filmu programma atlasīta sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un filmu nozares ekspertiem.

  Freimanis (1936-2018) bija Latvijas poētiskā kino klasiķis un vairāku nacionālajai kinovēsturei būtisku filmu autors. Viņš ir arī viens no varoņiem dokumentālajā filmā "Laika tilti", kas tapusi Nacionālā Kino centra (NKC) programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" un tiks šajā pašā kino programmā programmā 20.oktobrī.

  Pirms pieciem gadiem Freimanis saņēma Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā, savukārt viņa spēlfilma "Ābols upē" (1974) iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Filma "Puika" ir pirmais darbs Latvijas kinovēsturē, kam tika piešķirts "Lielais Kristaps" kā gada labākajai filmai.

  "Riga IFF" norisināsies no 18.oktobra līdz 31.oktobrim.

  • Publicēta: 12.10.2018 13:27
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti