Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Miķeļtornī darbosies Lībiešu vasaras universitāte
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Miķeļtornī darbosies Lībiešu vasaras universitāte

  Ventspils, 10.aug., LETA. No 12.augusta līdz 20.augustam Ventspils novada Miķeļtornī darbosies Lībiešu vasaras universitāte, aģentūru LETA informēja Lībiešu Kultūras centra vadītājs Valts Ernštreits.

  Lībiešu vasaras skola ir intensīva augstākās izglītības programma, kuras mērķis ir nodrošināt dažādu augstskolu studentiem - galvenokārt doktorantiem un maģistrantiem – iespēju iepazīt lībiešu valodu, vēsturi un kultūru lībiešu kultūrvēsturiskajā vidē un rosināt jaunu pētnieku iesaistīšanos lībiešu mantojuma apzināšanā un izpētē.

  Lībiešu vasaras universitātē piedalīsies studenti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Ukrainas, ASV, Vācijas un Somijas augstskolām. Astoņu vasaras universitātes norises dienu laikā tās dalībnieki intensīvi iepazīs lībiešu valodu, vēsturi un kultūru, gūs ieskatu lībiešu folklorā un sadzīvē, mācīsies gatavot lībiešu ēdienus un dziedāt lībiešu dziesmas, apmeklēs vēsturiskos lībiešu ciemus un ar lībiešiem saistītas vietas Lībiešu krastā un Ventspilī, tiksies ar lībiešu kultūras kopējiem un paši iesaistīsies lībiešu mantojuma popularizēšanā.

  Vasaras universitātes noslēgumā 18.augustā plkst.19 Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā notiks lībiešu dzejas vakars, kurā vasaras universitātes studenti kopā ar mūsdienu lībiešu dzejniekiem Baibu Dambergu, Valtu Ernštreitu un Ķempju Kārli lasīs lībiešu dzejnieku darbus.

  Lībiešu vasaras universitātes pasniedzēju vidū būs Tartu Universitātes profesori Karls Pajusalu un Tīts Reins Vītso, lībiešu valodas pētnieki Valts Ernštreits un Mīna Norvika, kultūras un vēstures pētniece Renāte Blumberga, māksliniece un dzejniece Baiba Damberga, novadpētniece Baiba Šuvcāne u.c.

  Lībiešu vasaras universitāti organizē Lībiešu Kultūras centrs un Tartu Universitāte sadarbībā ar Ventspils lībiešu apvienību "Rānda".

  • Publicēta: 10.08.2017 12:46
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma