Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Rīgas festivālā" šogad uzstāsies Elīna Garanča, Vīnes filharmoniķi, "ART-i-SHOCK" un citi populāri mūziķi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  "Rīgas festivālā" šogad uzstāsies Elīna Garanča, Vīnes filharmoniķi, "ART-i-SHOCK" un citi populāri mūziķi

  Rīga, 13.apr., LETA. "Rīgas festivālā" šogad piedalīsies orķestris "Vīnes filharmoniķi", Latvijas Radio koris, "Sinfonietta Rīga", trio "ART-i-SHOCK", mecosoprāns Elīna Garanča, pianists Vestards Šimkus, ģitārists Matīss Čudars un citi populāri simfoniskās un garīgās mūzikas izpildītāji, aģentūru LETA informē VSIA "Latvijas Koncerti".

  "Rīgas festivāls" šogad norisināsies no 9. līdz 20.jūnijam. 9.jūnijā festivālu atklās Trio ART-i-SHOCK - pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. Pēc organizatoru teiktā, šīs programmas centrā būs viens no visu laiku lielākajiem simfoniskās mūzikas hitiem - pasaulslavenais Morisa Ravela "Bolero", ko īpaši trio ART-i-SHOCK aranžējis Andrejs Puškarevs.

  12.jūnijā festivāla programmu turpinās Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Sigvarda Kļavas koncertprogramma "Mātes Terēzes lūgšana", kas skanēs Rīgas Domā. Impulsu tai devis komponists Pēteris Vasks, komponējot "Lūgšanu" un "Klusuma augļus" - dziesmas ar Mātes Terēzes vārsmām. Koncertā skanēs arī Andreja Selicka "Litānija Mātei Terēzei", Riharda Dubras partitūra "Klusums, mīlestība un gaisma", Ērika Ešenvalda "Piliens okeānā", kurā apvienotas Mātes Terēzes un Sv. Asīzes Franciska lūgšanas un Arvo Perta kamerorķestrim rakstītais darbs "Siluana dziesma", kas veltīts arhimandrītam Sofronijam, kurš savulaik Sv. Panteleimona klosterī kalpojis par palīgu viedajam Siluanam.

  Koncertā uzstāsies Latvijas Radio koris un "Sinfonietta Rīga".

  13.jūnijā Lielajā ģildē koncertā "Bahs un Šimkus" tiks atskaņotas deviņas Johana Sebastiāna Baha reliģiskās atklāsmes un deviņas Vestarda Šimkus sapņu ainas. Koncerta pirmajā daļā skanēs Johana Sebastiāna Baha korāļprelūdijas, ko dažādos savas daiļrades posmos viņš komponējis ērģelēm, apdarinot luterisko korāļu melodijas. Savukārt otrajā daļā skanēs Vestarda Šimkus komponēta mūzika - klavierdarbu cikls "Sapņu ainas. Deviņas etīdes klavierēm", kas radies 2014. gadā un jau skanējis Lucernas festivālā, koncertos Parīzē, Minhenē, Berlīnē un citviet Eiropā.

  Savukārt 16.jūnijā Rīgas Sv.Pētera baznīcā ģitārists Matīss Čudars muzicēs ar Latvijas Radio kora grupu. Kā norāda festivāla veidotāji, Čudars ir viens no talantīgākajiem un daudzpusīgākajiem latviešu ģitāristiem - viņa spēlē brīvs improvizācijas gars savijas ar spēju iejusties gan baroka mūzikā, gan mūsdienu komponistu skaņumākslā, un uzplaukt kā flamenko, tā arī rokmūzikā un džezā. Koncertā tiks atskaņoti viņa jaundarbi. Mūziķiem pievienosies arī sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans un diriģents Kaspars Putniņš.

  18.jūnijā festivāla programma turpināsies Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē, kur notiks laikmetīgās dejas izrāde, kuras pamatā ir Pētera Vaska klavierdarbu cikls "Gadalaiki". "Lielās mūzikas balvas" laureāts, pianists Reinis Zariņš un horeogrāfs un dejotājs Kirils Burlovs izrādē stāstīs par dzīves loku dabā un cilvēkā.

  "Rīgas festivāla" noslēgumā 20.jūnijā Dzintaru koncertzālē klausītājus gaida tikšanās ar vienu no spožākajām zvaigznēm pasaules opermūzikā - mecosoprānu Elīnu Garanču un leģendāro orķestri "Vīnes filharmoniķi", kas spēlēs venecuēliešu diriģenta Rafaela Pajares vadībā.

  Koncertā skanēs viens no izcilākajiem aizvadītā gadsimta opusiem - ungāru meistara Bēlas Bartoka Koncerts orķestrim, Ludviga van Bēthovena dramatiskiem tēliem caurvītā Trešā uvertīra "Leonora", kā arī "Vīnes filharmoniķu" kādreizējā diriģenta, austriešu simfoniķa Gustava Mālera velīnā romantisma estētikā sakņotās dziesmas.

  "Rīgas festivālu" atbalsta Rīgas dome un Jūrmalas pilsētas dome.

  • Publicēta: 13.04.2018 13:13
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti