Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākums ar filmas "Dvēseļu putenis" radošās komandas pārstāvjiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākums ar filmas "Dvēseļu putenis" radošās komandas pārstāvjiem

  Rīga, 9.janv., LETA. Ziemassvētku kauju muzejā "Mangaļi", kas atrodas Jelgavas novadā, 11.janvārī notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākums ar režisora Dzintara Dreiberga filmas "Dvēseļu putenis" radošās komandas pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja filmas pārstāve Ligita Mieze.

  Atzīmējot Ziemassvētku kauju 103.gadadienu, apmeklētāji varēs ne vien iepazīties ar filmas "Dvēseļu putenis" tapšanas aizkulisēm, bet arī apskatīt filmēšanas norises vietas. Filma, kas ļauj izzināt Latvijas kā brīvas valsts veidošanas stāstu, patlaban Latvijas kinoteātros skatīta jau 232 282 reizes.

  Kā ziņots iepriekš, tieši Ziemassvētku kauju muzejā 2017.gadā, piedaloties arī daudziem Jelgavas novada iedzīvotājiem, norisinājās filmas nozīmīgo kauju skatu uzņemšana.

  Latvijas Kara muzeja nodaļas "Ziemassvētku kauju muzejs" vadītājs Dagnis Dedumietis norādīja, ka kopš filmas "Dvēseļu putenis" nonākšanas uz Latvijas kino ekrāniem, muzeja apmeklētāji izrāda daudz personiskāku interesi par vēstures notikumiem. "Plānotais atceres pasākums ir lieliska iespēja gan apskatīt muzeja piedāvājumu, gan iegūt atbildes uz aktuāliem jautājumiem no filmas aktieriem un vēsturniekiem," pavēstīja Dedumietis.

  Pasākumu Ziemassvētku kauju muzejā atklāts plkst.14 ar filmas "Dvēseļu putenis" galvenā varoņa Artūra Vanaga lomas atveidotāja Oto Brantevica, filmas militārā konsultanta Ziedoņa Ločmeļa un vīru kopas "Vilki" piedalīšanos.

  Pasākuma laikā varēs apmeklēt Pirmā pasaules kara karavīru sadzīves vēstures liecību izstādi, gan apskatīt pārapbedīto karavīru apbalvojumus, kas ļāva identificēt karavīru mirstīgās atliekas.

  Plkst.15 norisināsies Zemessardzes Studentu bataljona kaujas paraugdemonstrējumi, savukārt plkst.15.30 - Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona zemessargu kandidātu zvēresta un jaunsargu svinīgā solījuma nodošana. Pasākuma turpinājumā plkst.16 varēs piedalīties arī svinīgajā lāpu gājienā no muzeja uz Ložmetējkalnu, kas noslēgsies ar "atmiņu" ugunskuriem un tējas malkošanu.

  Kā ziņots, kara drāma "Dvēseļu putenis" uz Latvijas kino ekrāniem nonāca pagājušā gada 8.novembrī.

  Filmas skatīšanās apjomi pārsnieguši visas programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros tapušās filmas, to skaitā Annas Vidulejas filmu "Homo Novus", kurai bija 91 561 apmeklētāji, Ināras Kolmanes filmu "Bille" - 60 215 skatītāji un Madaras Dišleres filmu "Paradīze ’89", kurai bija 57 386 skatītāji. Tāpat "Dvēseļu putenis" ir apsteidzis arī citas populārākās pašmāju filmas, piemēram, Aigara Graubas filmu "Nameja gredzens", kuru noskatījās 82 285 skatītāji un Oskara Rupenheita filmu "Kriminālās ekselences fonds", kuru noskatījās 81 526 skatītāji.

  • Publicēta: 09.01.2020 15:01
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti