Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ES pagarina Krievijai noteiktās sankcijas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  ES pagarina Krievijai noteiktās sankcijas

  Brisele, 13.sept., LETA--DPA. Eiropas Savienība (ES) par vēl sešiem mēnešiem pagarinājusi privātpersonām un uzņēmumiem noteiktās sankcijas, kas piemērotas Krievijai par agresiju Ukrainā.

  "Situācijas novērtējums nedod pamatu sankciju režīma mainīšanai," teikts Eiropas Komisijas (EK) ceturtdien izplatītajā paziņojumā.

  Pret 155 fiziskajām personām un pret 44 juridiskajām personām vērstās sankcijas, kas paredz īpašumu arestu un ieceļošanas aizliegumu, paliks spēkā līdz 2019.gada 15.martam.

  ES sankcijas pret Maskavu vērsa pirms četriem gadiem, kad Krievija iebruka Ukrainai piederošajā Krimas pussalā un pēc tam to anektēja.

  Starp personām, kas pakļautas sankcijām, ir arī Krimā izveidoto okupācijas iestāžu amatpersonas.

  Tikmēr ES Tiesa Luksemburgā ceturtdien atstāja spēkā Ukrainas krīzes dēļ vairākām Krievijas bankām un enerģētikas uzņēmumiem noteiktās sankcijas, kuras tie bija lūguši atcelt. Puses divu mēnešu laikā var šo tiesas spriedumu pārsūdzēt.

  "Būtībā tiesa atzina, ka Eiropadome ir pietiekami pamatojusi apstrīdētos juridiskos aktus," teikts tiesas paziņojumā. "Apstrīdēto aktu deklarētais mērķis ir paaugstināt cenu par Krievijas darbībām, kas grauj Ukrainas teritoriālo vienotību, suverenitāti un neatkarību, kā arī atbalstīt krīzes miermīlīgu atrisinājumu."

  ES Tiesā ar prasību pret Eiropadomi septiņi uzņēmumi vērsās vēl 2014.gada rudenī un ziemā.

  "Rosņeftj", "Gazprom ņeftj", Krievijas bankas "Sberbank", VTB , "Vņešekonombank" (VEB), kā arī Ukrainas "Prominvestbank" (VEB meitas banka) un Turcijas "DenizBank" ("Sberbank" meitas banka) lūdza atcelt sankcijas, kas pret tām noteiktas Krievijas īstenotās Ukrainas destabilizācijas dēļ.

  Prasības iesniedzēji savas sūdzības lielā mērā pamatoja ar to, Eiropadome nav izklāstījusi pamatojumu, kāpēc pret tām noteiktas sankcijas.

  "Gazprom ņeftj" apgalvoja, ka tai nav pietiekamu saišu ar Krievijas valdību. Tiesa gan, ""Gazprom ņeftj" 96% pieder uzņēmumam "Gazprom", savukārt tajā kontrolpakete pieder Krievijas valstij.

  Citu uzņēmumi, arī "Rosņeftj", skaidroja, ka ES ir pārkāpusi savas saistības attiecībā uz vienošanos par partnerību un sadarbību ar Krieviju, kā arī PTO saistības.

  • Publicēta: 13.09.2018 13:28
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti