Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Stokholma aizpildījusi 2026.gada olimpisko spēļu kandidatūras nākamās fāzes pieteikumu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Stokholma aizpildījusi 2026.gada olimpisko spēļu kandidatūras nākamās fāzes pieteikumu

  Stokholma, 11.janv., LETA--DPA. Stokholma piektdien aizpildījusi 2026.gada ziemas olimpisko spēļu kandidatūras nākamās fāzes pieteikumu.

  Stokholma renes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē. Tās vienīgais konkurents ir Itālijas pilsētu Milānas un Kortīnas d'Ampeco apvienotais pieteikums.

  "Šis ir kārtējais nozīmīgais solis Zviedrijas olimpisko spēļu kampaņā. Vienmēr esam apgalvojuši, ka vēlamais rīkot spēles visai Zviedrijai," paziņoja kandidatūras vadītājs Rihards Brisiuss.

  Stokholmas pilsētas vadība pagaidām ir bijusi atturīga kandidatūras tālākajā virzīšanā, aizbildinoties ar lielajām izmaksām, taču uz komerciāliem nosacījumiem atļāvusi izmantot pašvaldības sporta infrastruktūru.

  Bez Stokholmas un Siguldas olimpisko spēļu sacensības notiktu arī Orē un Fāluna, kas uzņemtu mačus attiecīgi kalnu slēpošanā un tramplīnlēkšanā ar slēpēm.

  "Olimpisko spēļu un paraolimpisko spēļu rīkošana nozīmētu ļoti daudz Stokholmai un tās iedzīvotājiem," uzsver Stokholmas lēnes vadītājs Svens Ēriks Esterberjs, savu argumentu pamatojot ar investīcijām un jaunām darba vietām.

  Arī Ores vietējās domes priekšsēdētājs Dāniels Dānielsons ir pozitīvi noskaņots par kandidatūru. Ore šogad uzņems pasaules čempionātu kalnu slēpošanā.

  Lai netērētu dabas resursus, Zviedrijas Olimpiskā komiteja savu pieteikumu Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) sūtīja ar elektroniskā pasta starpniecību.

  "Ņemot vērā pārrunas sākotnējā fāzē, varu teikt, ka ir divas lieliskas kandidatūras, kas atbilst 2020.gada reformu plānam," piektdien paziņoja SOK prezidents Tomass Bahs.

  Zviedrijas lielākā problēma šobrīd ir valsts atbalsts olimpiskajām spēlēm, jo pēc septembrī notikušajām vēlēšanām vēl nav izveidota valdība. Tāpat arī Milānas un Kortīnas d'Ampeco apvienotajam pieteikumam nav spēcīga politiskā atbalsta.

  "Politiskās problēmas ir mūsdienu realitāte Eiropā. Vienmēr būs lielas diskusijas par nozīmīgiem politiskiem projektiem. Abus pieteikumus atbalstījušas valsts amatpersonas," teica Bahs.

  Līdz 12.aprīlim jābūt iesniegtam pēdējām pašvaldību un valsts garantijām par drošību un vīzām.

  Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gadam tiks izvēlēta jūnijā Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā Šveices pilsētā Lozannā.

  Pērnā gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati no Kazahstānas.

  • Publicēta: 11.01.2019 18:16
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti