Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Jūrmalā būs pieejamas brīvdabas klavieres muzicēšanai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Jūrmalā būs pieejamas brīvdabas klavieres muzicēšanai

  Rīga, 12.jūn., LETA. No trešdienas, 12.jūnija, trīs dažādās vietās Jūrmalā pieejamas brīvdabas klavieres muzicēšanai, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes pārstāve Inese Krieviņa.

  Krieviņa atgādina, ka jau otro vasaru Jūrmalā tiek izvietotas muzicēšanai brīvi pieejamas klavieres, kuras spēlēt, ar klaviermūziku iepriecinot garāmgājējus, ir aicināts ikviens interesents.

  Divas vietas, kur pagājušajā vasarā tika izvietotas klavieres, šogad papildinās trešā - Dubultu Kultūras kvartāls. Klavieres, kuru dizaina tēma ir "Ābols", no šodienas atradīsies Dubultu Kultūras kvartālā Strēlnieku prospektā 30 zem vēsturiskās ābeles, kas saglabājusies no laika, kad kvartāla teritorijā atradās Luda Bērziņa un mācītāja Šmidhena ģimnāzijas ābeļdārzs.

  "Ābola" klavieru dizaina idejas autori un realizētāji ir Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņi.

  Otrs instruments, ko apgleznojusi māksliniece Agnese Bule, atrodas pie Bulduru Izstāžu nama Muižas ielā 6 un uz šī instrumenta attēlota ideja par došanos jūrā.

  "Savukārt Turaidas ielas galā pie jūras novietoto klavieru vizuālā tēla pārveidē šodien varēs piedalīties ikviens interesents, kad mākslinieču Daces Ziemeles un Māras Mozgires vadībā tiks veidota "Krāsu upe mūzikai"," norāda Krieviņa.

  Brīvā dabā klavieres atradīsies līdz vasaras beigām, kamēr vien instrumenta stāvoklis un laikapstākļi būs atbilstoši.

  Pamanot nevīžīgu izturēšanos pret instrumentu, pašvaldība aicina līdzcilvēkiem par to aizrādīt, kā arī lietus laikā apsegt instrumentu ar pārvalku, kas piestiprināts tā aizmugurē.

  Rīt, 13.jūnijā, plkst.21.30, Dzintaros pie izejas uz jūru Turaidas ielas galā notiks arī improvizēts akustiskais koncerts, kurā notiks klavieru atklāšanas koncerts.

  Klavieres ieskandinās jūrmalnieki - Ģirts Alsters un grupa "Svētdienas aprīlis", kā arī dziedātājs Jānis Stībelis.

  • Publicēta: 12.06.2019 16:48
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti