Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijā sāk spēlfilmas "Nemierīgie prāti" uzņemšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijā sāk spēlfilmas "Nemierīgie prāti" uzņemšanu

  Rīga, 9.okt., LETA. Liepājā, Rīgā un Jūrmalā ir sākusies brāļu režisoru Laura un Raita Ābeļu, kā arī operatora Mārča Ābeles pilnmetrāžas spēlfilmas "Nemierīgie prāti" uzņemšana, aģentūrai LETA filmas veidotāju pārstāvji.

  "Nemierīgie prāti" ir stāsts par diviem brāļiem, laikmetīgajiem māksliniekiem, kuru attiecības un dzīves ritms eskalējas laikā, kad brāļi veido darbus savai personālizstādei. Filmas stāsts daļēji balstīts pašu autoru - režisoru Laura un Raita Ābeļu, kā arī operatora Mārča Ābeles - un viņu tuvinieku pieredzē. Kā pauda filmas veidotāju pārstāvji, tas palīdz to izstāstīt patiesāk un "noķert" nemiera noskaņojumu, kas šobrīd virmo pasaulē.

  Filmas žanrs ir psihedēliskā drāma ar melnās komēdijas elementiem. Galvenajās lomās tajā ir aktieri Toms Auniņš un Mārcis Lācis, Dārta Daneviča, Juris Žagars, Daniela Vētra un citi.

  Iepriekš brāļi Ābeles veidojuši pasaules kinofestivālos izskanējušo īsfilmu "Kastrāts kuilis", īsmetrāžas dokumentālo filmu "Kurši", kā arī Simtgades programmas pilnmetrāžas dokumentālo filmu ar spēlfilmas elementiem "Baltu ciltis/Eiropas pēdējie pagāni".

  Ikdienā brāļi vada studiju "Tritone Studio", kuras nesenais kopdarbs ar Norvēģijas studiju "Bivrost film" ieguva prestižo "Emmy" balvu. 

  Filma top ar Nacionālā kino centra, Jūrmalas domes un Liepājas domes atbalstu. Tās pirmizrāde gaidāma 2020.gada nogalē.

  • Publicēta: 09.10.2019 10:40
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti