Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latviešu režisora un animatora Ginta Zilbaloža animācijas filma "Projām" saņēmusi trīs starptautiskas balvas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latviešu režisora un animatora Ginta Zilbaloža animācijas filma "Projām" saņēmusi trīs starptautiskas balvas

  Rīga, 7.nov., LETA. Latviešu režisora un animatora Ginta Zilbaloža animācijas filma "Projām" jeb "Away" šonedēļ saņēmusi trīs balvas, aģentūru LETA informēja kinoprojekta "Spektrs" pārstāvji.

  61.Ziemeļvalstu filmu dienās Vācijas pilsētā Lībekā, kur viesojās arī filmas veidotājs Gints Zilbalodis, "Projām" saņēma īpašo pieminējumu bērnu un jauniešu filmu kategorijā. Žūrija uzteica filmu par tās neparasto un minimālistisko stilu.

  Pēcāk Zilbalodis piedalījās Jaunās Čitoses lidostas Starptautiskajā animācijas festivālā Japānā. Startējot pilnmetrāžas filmu konkursā, "Projām" saņēma īpašo žūrijas balvu.

  Savukārt Ņujorkas "CineCina" filmu festivālā animācijas filma "Projām" saņēma īpašo balvu par mākslinieciskiem sasniegumiem.

  Kā informēja kinoprojekta "Spektrs" pārstāvji, filma "Projām" turpinās piedalīties arī citos kino festivālos.

  10.novembrī filmu rādīs nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" programmā pirms gaidāmās balvu pasniegšanas ceremonijas, kur animācijas filma "Projām" ir nominēta trīs kategorijās.

  Filma "Projām" piedalīsies arī Nīderlandes animācijas festivālā "Kaboom" un Igaunijas 23.Tallinas "Melno nakšu" kino festivāla Baltijas filmu konkursā.

  Savukārt novembra beigās filmu izrādīs Losandželosā, kas ļaus "Projām" kvalificēties tālākajam balsošanas procesam cīņā par nomināciju ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvai.

  Kopumā "Projām" ir iekļauta 50 kino festivālu programmās, no kuriem vairāki notiks 2020.gadā.

  Filma "Projām" stāsta par kādu puisi, kurš pēc lidmašīnas avārijas attopas uz noslēpumainas salas. Taču uz šīs salas mīt arī milzīgs, tumšs gars, kurš sāk puisi vajāt. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, galvenais varonis dodas izaicinošā ceļojumā pāri salai kopā ar savu jauniegūto draugu - mazu putnēnu, filmas sižetu ieskicēja kinoprojekta "Spektrs" pārstāvji.

  Filma "Projām" Latvijas kinoteātros būs skatāma no 15.novembra.

  • Publicēta: 07.11.2019 11:58
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti