Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Rīgā bez maksas izrādīs trīs filmas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Rīgā bez maksas izrādīs trīs filmas

  Rīga, 12.okt., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) LUX Filmu dienās kino "Splendid Palace" bez maksas izrādīs trīs filmas, kas šogad pretendē uz EP LUX Kino balvu, aģentūru LETA informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

  22.oktobrī plkst.18.30 skatītāji varēs vērot filmu "Vesterns", 23.oktobrī plkst.18.30 filmu "120 sitieni minūtē", bet 24.oktobrī plkst.18:30 filmu "Sāmu asinis".

  Vācijas, Bulgārijas un Austrijas filmas "Vesterns" režisore ir Valeska Grizebaha. Filma vēsta, kā Vācu strādnieku grupa sāk celtniecības darbus robežreģionā starp Bulgāriju un Grieķiju. Tālā zeme un tās elpu aizraujošās ainavas atmodina vīru vēlmi pēc piedzīvojumiem, taču viņi arī tiek konfrontēti ar pašu aizspriedumiem un neuzticēšanos valodas barjeras un kultūru atšķirību dēļ. Šī situācija drīz kļūst par fonu viņu sacensībai par ciemata iedzīvotāju atzinību un labvēlību.

  Francijas filmas "120 sitieni minūtē" režisors ir Robēns Kampijo, un filma stāsta par to, kā Parīzē, pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā, jaunu aktīvistu grupa izmisīgi cenšas atrast zāles pret nezināmu nāvējošu slimību. Viņi ielaužas farmācijas laboratorijās, kurās glabājas iespējamās zāles. Viņi dara visu iespējamo ar cerību, ka tas izglābs gan viņu, gan nākamo paaudžu dzīvību. Šī filma ieguvusi Kannu kinofestivāla apbalvojumus četrās no piecām nominācijām.

  Savukārt Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas filmas "Sāmu asinis" režisore ir Amanda Kernela. Šīs filams stāsts ir par kādu Elli Marju, 14 gadus vecu sāmu ziemeļbriežu audzētāju meitu. Sastopoties ar neiecietību un pazemojošām bioloģiskām pārbaudēm internātskolā pagājušā gadsimta 30.gados, viņa sapņo par citādu dzīvi. Lai to īstenotu, viņai ir jākļūst par kādu citu un jāsarauj visas saites ar savu ģimeni un kultūru.

  LUX Kino balvu 2007.gadā iedibināja un ik gadu piešķir EP. Tai ir divi galvenie mērķi: vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu kopražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Katru gadu trīs filmas ļauj izdzīvot stāstus caur dažādu cilvēku skatījumu, pieredzi un identitāti, skaidroja EP Informācijas birojā.

  Tā kā vietu skaits kinoteātrī "Splendid Palace" ir ierobežots, interesenti tiek lūgti sūtīt vēstuli uz e-pasta adresi "epriga@europarl.europa.eu", norādot filmu, ko vēlas apmeklēt.

  • Publicēta: 12.10.2017 10:16
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma