Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Brexit" sarunas nonākušas strupceļā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  "Brexit" sarunas nonākušas strupceļā

  Brisele, 12.okt., LETA--AFP. "Brexit" sarunas nonākušas strupceļā jautājumā par izšķiroši svarīgo Lielbritānijas izstāšanās rēķinu, tomēr izrāviens joprojām ir iespējams nākamo divu mēnešu laikā, ceturtdien atzina vecākais Eiropas Savienības (ES) sarunvedējs Mišels Barnjē.

  Noslēdzot piekto sarunu raundu ar Lielbritānijas "Brexit" ministru Deividu Deivisu, Barnjē sacīja, ka sarunās nav panākts pietiekams progress, lai viņš varētu ieteikt pāreju no šķiršanās jautājumiem uz tirdzniecību.

  Deiviss vienlaikus pauda cerību, ka 27 ES valstu līderi varēs nolemt par pāreju uz nākamo fāzi, kad viņi Briselē jaunnedēļ tiksies samitā.

  "Šonedēļ mēs esam strādājuši ļoti konstruktīvā garā, mēs esam viesuši skaidrību vairākos punktos, bet mēs neesam spēruši lielus soļus uz priekšu," kopīgā preses konferencē ES galvenajā mītnē sacīja Barnjē.

  Visnegatīvāko vērtējumu ES sarunvedējs bija pataupījis finanšu saistību jautājumam, norādot, ka Lielbritānija joprojām nav izklāstījusi to, ko britu premjerministre Terēze Meja solīja pagājušajā mēnesī runā Florencē.

  "Mēs šajā jautājumā esam strupceļā, un tas ir ļoti satraucoši," sacīja Barnjē.

  "Es šobrīd nevaru ieteikt, lai Eiropadome nākamnedēļ atver diskusijas par nākotnes attiecībām. Es joprojām esmu pārliecināts, ka, esot politiskai gribai, apņēmīgi izrāvieni var notikt nākamo divu mēnešu laikā," piebilda Barnjē.

  • Publicēta: 12.10.2017 18:28
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Saistītās tēmas

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma