Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Martinsona balvas" keramikā sudraba godalgas ieguvējām bažas par notikušu rezultātu sagrozīšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  "Martinsona balvas" keramikā sudraba godalgas ieguvējām bažas par notikušu rezultātu sagrozīšanu

  Rīga, 18.maijs, LETA. Latvijas starptautiskās keramikas biennāles "Martinsona balvas" sudraba godalgas ieguvējas pauž bažas, ka konkursa rezultāti tikuši sagrozīti, viņas samainot vietām ar zelta godalgas ieguvēju, noskaidroja aģentūra LETA.

  Pasākumu rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Lūgts komentēt pārmetumus, centra vadītāja vietnieks Māris Čačka aģentūrai LETA sacīja, ka rezultāti nebija zināmi līdz pat pasniegšanas ceremonijai Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un tie tika nolemti slēgta sanāksme, kurā viņš pats nepiedalījās.

  Bažas par rezultātu sagrozīšanu radušās mākslinieču apvienībai "Skuja Braden", kurā darbojas mākslinieces Melisa Breidena un Ingūna Skuja. Viņas biennālē piedalījās ar savu Pētera Martinsona Memoriāla vāzi. Biennāles zelta godalgu ieguva Dainis Pundurs, bet "Skuja Breaden" saņēma sudraba godalgu.

  Mākslinieces uzskata, ka konkursa žūrijai ir bijušas problēmas ar balvu sadalīšanu nacionālo mākslinieku kategorijā. Pēc viņu rīcībā esošās informācijas, žūrijai ticis prasīts veikt trīs atkārtotus balsojumus, kas daļai tās pārstāvjiem esot radījis aizdomas par negodīgu vērtēšanas procesu.

  Konkursa dalībnieces uzskata, ka nacionālo mākslinieku godalgas tika izlemtas jau pirms žūrijas ārvalstu pārstāvju ierašanās Rīgā. Viņas ir pārliecinātas, ka pēc atkārtotajiem žūrijas balsojumiem godalgas samainītas vietām, Punduru ierindojot pirmajā vietā, bet apvienību "Skuja Branden" - otrajā.

  Tāpat māksliniecēm esot informācija, ka vietējie žūrijas locekļi Valentīns Pjetko un Ilona Romule, kā arī žūrijas pārstāve no Turcijas Sirina Kocaka Ozeskiči balsojuši vienādi.

  Pēc mākslinieču domām, Romule kontrolējusi vērtēšanas procesu. Viņas arī norāda, ka Romule vērtēšanā piedalījās tiešsaistē, nevis apmeklēja vērtēšanas sēdi uz vietas.

  Mākslinieces arī uzskata, ka, lai notušētu biennāles vērtējuma rezultātu sagrozīšanu, tās foto katalogā ir ievietots biennāles organizatoru uzņemts viņu mākslas darba foto, kas esot speciāli uzņemts no slikta leņķa un ar sliktu apgaismojumu. Tāpat, viņuprāt, vāzes foto speciāli esot veikta nekvalitatīva pēcapstrāde.

  Viņas arī pauž nostāju, ka šī iemesla dēļ viņu memoriāla vāze nav izstādīta Rīgas mākslas telpas izstādē "Kolekcija | Latvijas starptautiskā keramikas biennāle", kas ir aplūkojama līdz 18.jūnijam.

  Savukārt Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītāja vietnieks, Rīgas mākslas telpā biennālei veltītās kolekcijas mākslinieciskais vadītājs Čačka sacīja, ka mākslinieču vāze Rīgas mākslas telpas izstādē nav izlikta tādēļ, ka tā nesaskan ar pārējo mākslas darbu izvietojumu. Viņš teica, ka nekāda veida cenzūra attiecībā pret māksliniecēm netiek veikta, jo izstāde ir kolekcija, kurā ir izstādīti arī iepriekšējo simpoziju mākslas darbi. Tāpat izstāde ir kā starpposms starp I un II Latvijas starptautisko keramikas biennāli, sacīja Čačka.

  Viņš piebilda, ka izstādē ir izlikts mākslas centra kolekcijā esošais "Skuja Braden" mākslas darbs "Forma un tukšums", kas arī ir porcelāna vāze ar glazūru un pigmentiem.

  • Publicēta: 18.05.2017 14:30
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma