Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Par godu Nacionālās bibliotēkas 100 gadu jubilejai rīkos vairāk nekā 20 pasākumus
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Par godu Nacionālās bibliotēkas 100 gadu jubilejai rīkos vairāk nekā 20 pasākumus

  Rīga, 9.apr., LETA. Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) par godu augustā nogalē gaidāmajai 100 gadu jubilejai rīkos vairāk nekā 20 dažādus pasākumus, tostarp izstādes, konferences un festivālus, preses konferencē pastāstīja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

  Bibliotēkas 100.gadskārtas dienā, 29.augustā, tiks atklāta izstāde "Neredzamā bibliotēka", kas top jau kopš 2016.gada nogales. Šajā projektā tiks izcelti pamati, uz kuriem 1919.gadā tika veidots LNB krājums. Izstādes projekta vadītāja Inga Surgunte norādīja, ka šāda pētniecība kļuvusi iespējama tikai, pateicoties LNB jaunās ēkas uzcelšanas 2014.gadā, jo kopš tā laika krājums atrodas vienuviet.

  "Izstādē iekļautas grāmatas, dokumenti un citi materiāli, kas sāka veidot krājuma pamatu. Tos sauc par "neredzamiem", jo LNB pētnieki starp šķietami nesaistītiem materiāliem atraduši kopsakarības," norādīja Surgunte.

  LNB izstāžu centra vadītāja Ieva Zībarte norādīja, ka jau no šodienas aplūkojama izstāde "Piecas mājas", kas stāsta par piecām no kopskaitā 38 LNB vēsturiskajām ēkām. Tāpat no šodienas bibliotēkā aplūkojama krājuma izstāde "Inventārs".

  15.maijā LNB telpās tiks atklāta izstāde "Jelgavas Stefanhāgeni", kurā varēs uzzināt par Stefanhāgenu izdevniecības drukas un grāmatu biznesu pirms 250 gadiem. Rudenī izstādi plānots eksponēt arī Jelgavā.

  Izstāde "Litogrāfijas jaunība", kas tiks atklāta 18.jūnijā, būs turpinājums jau iesāktam LNB pasākumu ciklam, kas veltīts dažādām grafikas tehnikām.

  Brīvības cīņas LNB tiks atzīmētas sadarbībā ar Lielbritānijas vēstniecību Latvijā, eksponējot izstādi "Nosargāt brīvību". Īpašs eksponāts būs no Lielbritānijas arhīviem aizgūtais kuģa "Dragon" žurnāla oriģināls.

  Oktobrī LNB piedāvās ielūkoties grafikas krājuma izlasē "Rihardam Zariņam 150", kā arī izstādē "Amora pasts", ko Zībārte aprakstīja kā "ieskatu "Tinderī" pirms 100 gadiem".

  Svētku programmā iekļauta arī konference "Valsts pirms valsts" no 11.aprīļa līdz 13.aprīlim, Latvijas Bibliotēku festivāls no 16.aprīļa līdz 17.aprīlim, Latgales diena 27.aprīlī, Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensību fināls 18.maijā, konference "Kultūras mantojums digitālajā vidē" 21.maijā un 22.maijā, digitālo humanitāro zinātņu Baltijas vasaras skola jūnijā, Baltijas jūras festivāls augustā, Dzejas dienu noslēguma pasākums un Eiropas Sporta nedēļas pasākumi septembrī, kā arī festivāla "Rīga IFF" arhitektūras filmu programma un Rīgas Grāmatu svētki oktobrī.

  Tāpat LNB šogad iesaistīsies vairākos sociālo atbildību veicinošos pasākumos, tostarp asinsdonoru dienā un kustības "Plecs" rīkotajās aktivitātēs. Lai Nacionālā enciklopēdija būtu pieejama arī neredzīgo bibliotēkās, norit darbs pie tās audio versijas izveides, norādīja Zilberts

  • Publicēta: 09.04.2019 16:20
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti